AGREST BIAŁY INVICTA

Agrest Invicta - sadzonka 2 letnia Goły korzeń

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Odmiana charakteryzuje się dużą wytrzymałością na niskie temperatury oraz wyjątkową odporność na amerykański mączniak agrestu oraz plamistość liści.
Agrest rośnie dość silnie, ale utrzymuje luźny, kulisty pokrój. Jego liczne pędy są gęsto porośnięte długimi kolcami. Jest niezawodny w owocowaniu i corocznie wydaje obfity plon. Średniej wielkości, lekko wydłużone owoce osiągają dojrzałość w drugiej dekadzie lipca . Ich skórka zyskuje wtedy żółtozielony kolor, miąższ natomiast jest jasny, dość słodki i smaczny, doskonały na przetwory.


Wymagania

Gleba pod uprawę agrestu powinna być przepuszczalna, żyzna i dość wilgotna, najlepiej o odczynie obojętnym – zbyt kwaśną należy zwapnować do 6,0-6,5 pH. Krzewy źle rosną na podłożach piaszczystych, nie znoszą również gleb gliniastych o poziomie wody gruntowej wyższym niż 60 cm. Wybierając stanowisko dla odmiany ‘Invicta’ zadbajmy o osłonę przed wiatrem, silne podmuchy pod koniec okresu dojrzewania mogą bowiem powodować opadanie owoców.

Agrest w formie piennej sadzimy co 0,5 m, a krzaczastej co 1,2-1,5 m, zachowując ok 1,5 m odległości między poszczególnymi rzędami.

 

Agrest biały Invicta

7,00 złCena
Doniczka
Wiek

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com