AGREST BIAŁY INVICTA

Agrest pienny Invicta - sadzonka 2 letnia w doniczce 2l (C2)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Agrest pienny charakteryzuje się bardzo atrakcyjną pod względem wizualnym formą. Można go sadzić przy bramach czy wzdłuż ogrodzeń. Będzie wtedy stanowił naturalną zasłonę tego,co nieestetyczne. Ponadto forma pienna jest łatwiejsza w pielęgnacji, na przykład jeżeli chodzi o odchwaszczanie czy nawet same zbiory owoców, których pędy posiadają kolce. Nie jesteśmy bowiem tak narażeni na nieprzyjemne kłucie cierniami jak w przypadku formy krzaczastej. Tym samym owoce zbiera się sprawniej i łatwiej. Agrest pienny wspaniale nadaje się do ogrodu osób mających problemy z kręgosłupem z tej racji, że nie ma konieczności schylania się podczas zrywania owoców. Dzięki takiej formie możliwe jest lepsze wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni w ogrodzie, bowiem   krzewy pienne można posadzić nieco gęściej ze względu na to, że pną się w górę a nie rozrastają wszerz.

Odmiana charakteryzuje się dużą wytrzymałością na niskie temperatury oraz wyjątkową odporność na amerykański mączniak agrestu oraz plamistość liści.
Agrest rośnie dość silnie, ale utrzymuje luźny, kulisty pokrój. Jego liczne pędy są gęsto porośnięte długimi kolcami. Jest niezawodny w owocowaniu i corocznie wydaje obfity plon. Średniej wielkości, lekko wydłużone owoce osiągają dojrzałość w drugiej dekadzie lipca . Ich skórka zyskuje wtedy żółtozielony kolor, miąższ natomiast jest jasny, dość słodki i smaczny, doskonały na przetwory.


Wymagania

Gleba pod uprawę agrestu powinna być przepuszczalna, żyzna i dość wilgotna, najlepiej o odczynie obojętnym – zbyt kwaśną należy zwapnować do 6,0-6,5 pH. Krzewy źle rosną na podłożach piaszczystych, nie znoszą również gleb gliniastych o poziomie wody gruntowej wyższym niż 60 cm. Wybierając stanowisko dla odmiany ‘Invicta’ zadbajmy o osłonę przed wiatrem, silne podmuchy pod koniec okresu dojrzewania mogą bowiem powodować opadanie owoców.

Agrest w formie piennej sadzimy co 0,5 m, a krzaczastej co 1,2-1,5 m, zachowując ok 1,5 m odległości między poszczególnymi rzędami.

 

Agrest PIENNY biały Invicta

12,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com