AGREST CZERWONY PIENNY HINNONMAKI ROT

Agrest Hinnonmaki Rot - sadzonka 2 letnia w doniczce 2l (C2)

---------------------------------------------------------------------------------------

Agrest pienny charakteryzuje się bardzo atrakcyjną pod względem wizualnym formą. Można go sadzić przy bramach czy wzdłuż ogrodzeń. Będzie wtedy stanowił naturalną zasłonę tego,co nieestetyczne. Ponadto forma pienna jest łatwiejsza w pielęgnacji, na przykład jeżeli chodzi o odchwaszczanie czy nawet same zbiory owoców, których pędy posiadają kolce. Nie jesteśmy bowiem tak narażeni na nieprzyjemne kłucie cierniami jak w przypadku formy krzaczastej. Tym samym owoce zbiera się sprawniej i łatwiej. Agrest pienny wspaniale nadaje się do ogrodu osób mających problemy z kręgosłupem z tej racji, że nie ma konieczności schylania się podczas zrywania owoców. Dzięki takiej formie możliwe jest lepsze wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni w ogrodzie, bowiem   krzewy pienne można posadzić nieco gęściej ze względu na to, że pną się w górę a nie rozrastają wszerz.

 

Ogólna charakterystyka:

Agrest 'Hinnonmaki Rot' to deserowa odmiana wyhodowana w Finlandii. Uznana za jedną z najłatwiejszych do uprawy odmian agrestu. 'Hinnonmaki Rot' jest bardzo wytrzymały na warunki atmosferyczne oraz jest odporny na mączniaka agrestowego. Pokrój prosty, odmiana polecana jeśli w ogrodzie mamy mało miejsca. Rośnie do ok 90 - 120 cm.

Owoce:

Owoce odmiany 'Hinnonmaki Rot' są średniej wielkości, jasno czerwone, bardzo smaczne. Miąższ soczysty. Owocuje bardzo obficie.

Przeznaczenie owoców:

Owoce najlepiej smakują na surowo. Odmiana polecana również na przetwory. Idealna na działki oraz do ogrodów.

Okres dojrzewania:

Agrest 'Hinnonmaki Rot' to odmiana wczesna, owocuje obficie już od początku lipca.

Sadzenie:

Agrest w formie piennej sadzimy co 0,5 m, a krzaczastej co 1,2-1,5 m, zachowując ok 1,5 m odległości między poszczególnymi rzędami.

Wymagania glebowe / Stanowisko:

Agrest najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, aczkolwiek uprawa jest możliwa również w cieniu. Najlepsze gleby to żyzne, bogate w próchnicę.

Cięcie:

Żaden zabieg pielęgnacyjny nie wpływa tak istotnie na wielkość owoców jak właściwe cięcie. Krzewy agrestu najlepiej owocują na krótkopędach, które wyrastają na pędach 3 i 4 letnich.

W pierwszych 3 latach po posadzeniu, wykonujemy cięcie, które ma za zadnie uformować krzak. W następnych latach ograniczamy się do prześwietlenia lub odmładzania - wczesną wiosną lub latem po zbiorach wycinamy wszystkie pędy 5-letnie oraz starsze. Dobrze uformowany, owocujący krzew ma 10-12 pędów szkieletowych.

 

Agrest PIENNY czerwony Hinnonmaki Rot

12,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com