BARWINEK POSPOLITY Różowy

Vinca minor

Sadzonka w doniczce 1l. 2 letnia

 

Barwinek pospolity to krzewinka, która dziko rośnie w Europie, także w Polsce.

Ta zimozielona roślina dorasta do 10–15 cm wysokości, ma silnie rozgałęzione pędy, które dołem się płożą, a górą wznoszą. Liście barwinka są drobne, błyszczące, podłużne, eliptyczne lub jajowate.

Poszczególne odmiany posiadają kwiaty w różnych kolorach.

Barwinek pospolity kwitnie w kwietniu i maju, choć pojedyncze kwiaty mogą pojawiać się na roślinie całe lato. Pędy kwiatowe są wzniesione. 

Uprawa barwinka pospolitego: Wymaga gleby darniowej lub torfowej, próchniczej, nieco wilgotnej. Najlepiej rośnie na stanowisku cienistym lub półcienistym, choć poradzi sobie także w miejscu słonecznym (trzeba mu tylko wtedy zapewnić więcej wilgoci). W początkowym okresie po posadzeniu należy podlewać rośliny, aż do pełnego ukorzenienia.

Zastosowanie barwinka pospolitego:  Znakomicie nadaje się do zadarniania wolnych miejsc pod drzewami i krzewami ozdobnymi, często zastępując tam trawnik. Można go także sadzić na rabatach bylinowych, pamiętając jednak, że silnie się rozrasta i może zagłuszyć rosnące obok rośliny. Sprawdza się także jako roślina na obwódki i skalniaki oraz do obsadzania skarp. Barwinek można tez uprawiać w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach (w tym samym pojemniku może rosnąc kilka lat).

Barwinek Pospolity Różowy

6,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com