BERBERYS THUNBERGA ZIELONY - Berberis thunbergii

Sadzonka w doniczce 2l.  3 letnia. Wysokość ok. 50cm

Berberys thunberga to bardzo popularny krzew ozdobny. Posiada dekoracyjne liście, przebarwiające się w drugiej połowie lata z zielonego w delikatnie czerwny kolor. Nadaje się zarówno do nasadzeń pojedynczych jak i szpalerowych, żywopłotowych. W związku z faktem posiadania kolców oraz sztywnych pędów doskonale nadaje się na obronne żywopłoty. Poza tym jest mało wymagającym krzewem.

WYGLĄD:

Berberys Thunberga jest silnie rozgałęzionym krzewem, dorastającym do 150 cm wysokości i 120 cm szerokości. Berberys to roślina o szerokim, regularnym, niemalże kulistym pokroju, i zwartej, krzaczastej formie, złożonej z gęsto ułożonych, ciernistych, łukowato wygiętych, krótkich, sztywnych, bruzdowanych, purpurowobrązowych pędów.

Berberys Thunberga jest rośliną ciernistą. Krótkie i sztywne ciernie są przekształconymi liśćmi, na pędach ułożone są pojedynczo.  Liście są drobne, łopatkowate, całobrzegie, długości 1-3 cm, tępe na wierzchołkach, osadzone na krótkich ogonkach liściowych. Górna strona blaszki liściowej jest jasnozielona, spodnia – sinozielona. Młode, rozwijające się wiosną liście są brązowawe, jesienią przebarwiają się na czerwono i pomarańczowoczerwono. Na zimę opadają. Drewno i wewnętrzna strona kory ma żółtawy odcień.

ZASTOSOWANIE UPRAWA

Berberys Thunberga najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Wymaga dostatecznie wilgotnych, dość żyznych i przepuszczalnych gleb. Źle rośnie na glebach wilgotnych, ciężkich i zimnych. Berberys Thunberga jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym.  Jest też odporny na pyły i zanieczyszczenia powietrza, co powoduje, że z powodzeniem można go sadzić na terenach miejskich. Berberys Thunberga to doskonała roślina ozdobna do ogrodów, parków, zieleni osiedlowej i na tereny zurbanizowane. Polecana zarówno na nieformowane, jak i formowane, kolczaste szpalery i żywopłoty, stosowana w grupach roślinnych oraz jako soliter, do obsadzania skarp i zieleńców.
 

 

UPRAWA:

Wyjątkowo odporne i niewymagajace krzewy. Ponieważ roślina szeroko się rozrasta trzeba zapewnić jej odpowiednią ilość miejsca.
Nie wymaga cięcia ale jeżeli chcemy wykonać cięcia formujące to nic nie stoi na przeszkodzie. Cięcie wykonać w czerwcu lub lipcu.
Roślina mrozoodporna.

 

 

 

 

Berberys Thunberga -Zielony

6,00 złCena
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie: mało, średnio
  Pokrój: wzniesiony , wyprostowany
  Wysokość: do 1,5 m
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: Nie
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów: różowe
  Wilgotność gleby: umierkowana

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: V- VII
  Roślina ozdobna z: liści

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com