BERGENIA SERCOWATA - Bergenia cordifolia

Sadzonka w doniczkach 2l

 

Bergenia sercowata jest byliną z rodziny skalnicowatych Saxifragaceae. Pochodzi z gór Azji Środkowej. Osiąga 25–40 cm wysokości, tworzy mocne, do połowy wystające ponad powierzchnie gleby kłącze. Liście sercowaty bergenii jest duży, skórzasty i zimozielony. Wyrasta na długich ogonkach. Kwiat bergenii różowo-liliowy osadzony na grubym pędzie kwiatowym, pojawiają się od kwietnia do czerwca. W odpowiednich warunkach kwitnie ażdo późnego lata. Dodatkowo liście przebarwiają się w czerwono - bordowy kolor, co dodaje roślinie dodatkowej atrakcyjności. Idealna do ogródka w stylu wiejskim.

Bergenia sercowata

7,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Byliny
  Podlewanie: dużo
  Pokrój: kępiasty
  Wysokość: 25 cm - 40 cm
  Barwa liści zielona
  Zimozielone: Tak
  Stanowisko: słoneczne
  Barwa kwiatów: różowa
  Wilgotność gleby: duża
  Termin kwitnienia: IV - VI
  Roślina ozdobna z: kwiatów
 • Bergenia jest byliną długowieczną i może pozostać na jednym miejscu nawet do 10 lat. Dobrze rośnie na glebach wilgotnych, jest bardzo odporna na niesprzyjające warunki uprawy i wytrzymała na mrozy, może być sadzona na różnych stanowiskach – w słońcu i w cieniu, także pod drzewami. Dobrze rośnie w pobliżu zbiorników wodnych.
  Bergenię często sadzi się w grupach, stosuje się ją na rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych i na murki kwiatowe (w szczeliny).

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com