BORÓWKA AMERYKAŃSKA NELSON - 3 letnia sadzonka w doniczce 2 l.

Wysokość sadzonek (bez doniczki ) - 50-70cm

Odmiana o PÓŹNYM okresie owocowania - 1-2 tydzień SIERPNIA.

 

Borówka amerykańska to roślina, która daje pyszne i bardzo zdrowe owoce. Warto mieć te krzewy w swoim ogrodzie: jeśli wybierzemy odmiany owocujące w różnym czasie, będziemy mogli delektować się pysznymi, ciemnoniebieskimi jagodami od początku lipca aż do października. Borówka wymaga słonecznego stanowiska, wilgotnej gleby, kwaśnego podłoża i regularnego przycinania – jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju, odwdzięczy się obfitym owocowaniem.

Borówki to krzewy długowieczne, mogą rosnąć nawet dwadzieścia lat. W naturze dorastają do około 2-2,5 m wysokości, jednak na plantacjach przycina się je do odpowiedniej wysokości, aby ułatwić zbiór owoców. Rośliny te mają dość płytki system korzeniowy, dlatego są bardzo wrażliwe na niedostatki wody. Borówki mają silnie rozgałęziające się pędy, które wymagają regularnego przycinania. Ich eliptyczne, skórzaste, ciemnozielone liście stanowią ciekawe tło dla ciemnogranatowych owoców, a na jesieni krzewy przebarwiają się na intensywny czerwono-pomarańczowy kolor. Borówki kwitną od drugiej połowy maja do końca czerwca. Kwiaty borówek są dzwonkowate i mają białą, zielonkawą lub różową barwę. Zapylane są głównie przez pszczoły i trzmiele. Owoce – popularnie nazywane borówkami – dojrzewają od początku lipca do końca września. Są to dość duże (1-3 cm średnicy), mięsiste jagody, otoczone ciemnogranatową skórką pokrytą nalotem.

 

OPIS ODMIANY:

 • Odmiana późna, dojrzewa w sierpniu
 • Krzew dorasta do 150 cm, ma pokrój rozłożysty, pędy sztywne.
 • Bardzo duże owoce o atrakcyjnym smaku.
 • Odmiana wybitnie deserowa. 
 • Skórka owoców niebieska, pokryta bardzo intensywnym, atrakcyjnym nalotem woskowym. Miąższ zielonkawy pod skórką często lekko zaróżowiony, zwarty, średnio aromatyczny, słodko-winny, bardzo smaczny.

 

Borówka Amerykańska NELSON- Późna

10,00 złCena
Doniczka
  • Borówki preferują stanowiska słoneczne, najlepiej osłonięte od wiatru.
  • Omijajmy zastoiska mrozowe.
  • Krzewy te wymagają stale wilgotnego podłoża, ponieważ mają bardzo płytki system korzeniowy.
  • Borówki są wrażliwe na niedobory wody ( słabo owocują ).
  • Krzewy te należą do rodziny roślin wrzosowatych, dlatego do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują kwaśnego podłoża (pH 3,8-4,8). Przy pH powyżej 6 krzewy borówek zamierają.
  • Do uprawy tych roślin najlepsza będzie żyzna, próchnicza, wilgotna i przepuszczalna gleba, bogata w składniki mineralne. Jeśli podłoże jest zbite i gliniaste, należy rozluźnić je poprzez dodane np. trocin lub zmielonej kory z drzew iglastych, które ułatwią rozrastanie się bryły korzeniowej i dodatkowo zakwaszą podłoże.

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com