BORÓWKA AMERYKAŃSKA HANNAH'S CHOICE - 3 letnia sadzonka w doniczce 2 l.

Wysokość sadzonek (bez doniczki ) - 50-70cm

Odmiana o wczesnym okresie owocowania - 2-3 tydzień lipca.

 

Borówka amerykańska to roślina, która daje pyszne i bardzo zdrowe owoce. Warto mieć te krzewy w swoim ogrodzie: jeśli wybierzemy odmiany owocujące w różnym czasie, będziemy mogli delektować się pysznymi, ciemnoniebieskimi jagodami od początku lipca aż do października. Borówka wymaga słonecznego stanowiska, wilgotnej gleby, kwaśnego podłoża i regularnego przycinania – jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju, odwdzięczy się obfitym owocowaniem.

Borówki to krzewy długowieczne, mogą rosnąć nawet dwadzieścia lat. W naturze dorastają do około 2-2,5 m wysokości, jednak na plantacjach przycina się je do odpowiedniej wysokości, aby ułatwić zbiór owoców. Rośliny te mają dość płytki system korzeniowy, dlatego są bardzo wrażliwe na niedostatki wody. Borówki mają silnie rozgałęziające się pędy, które wymagają regularnego przycinania. Ich eliptyczne, skórzaste, ciemnozielone liście stanowią ciekawe tło dla ciemnogranatowych owoców, a na jesieni krzewy przebarwiają się na intensywny czerwono-pomarańczowy kolor. Borówki kwitną od drugiej połowy maja do końca czerwca. Kwiaty borówek są dzwonkowate i mają białą, zielonkawą lub różową barwę. Zapylane są głównie przez pszczoły i trzmiele. Owoce – popularnie nazywane borówkami – dojrzewają od początku lipca do końca września. Są to dość duże (1-3 cm średnicy), mięsiste jagody, otoczone ciemnogranatową skórką pokrytą nalotem.

 

OPIS ODMIANY:

Borówka amerykańska 'Hannah's Choice' to odmiana o wczesnym okresie dojrzewania owoców (owocuje w tym samym okresie co 'Duke'). Wyselekcjonowana w USA. Pokrój wzniesiony; dorasta do ok 1,5 m. Popularna z uwagi na wysoką jakość owoców i BARDZO dobry smak. Bardzo odporna ma mróz - wytrzymuje temperatury do -37 °C.'Hannah’s Choice' może być również uprawiana jako roślina ozdobna. Jesienią liście ślicznie przebarwiają się na pomarańczowy oraz bordowy kolor.

Owoce

Jagody są atrakcyjne, jasnoniebieskie, mają doskonałą jędrność i smak. Pokryte jasnoniebieskim woskowatym nalotem. Ich średnia waga wynosi od 1,8 do 2,3 g (są znacznie większe niż u większość odmian, porównywalne z 'Bluegold').Poziom cukrów Brix jest również wyższy, niż w przypadku odmian owocujących w podobnym terminie. Owoce mogą być długo przechowywane. Są słodkie i bardzo jędrne.

 

 

Borówka Amerykańska HANNAH'S CHOICE

10,00 złCena
  • Borówki preferują stanowiska słoneczne, najlepiej osłonięte od wiatru. Omijajmy zastoiska mrozowe. Krzewy te wymagają stale wilgotnego podłoża, ponieważ mają bardzo płytki system korzeniowy. Borówki są wrażliwe na niedobory wody ( słabo owocują ). Krzewy te należą do rodziny roślin wrzosowatych, dlatego do prawidłowego wzrostu i rozwoju potrzebują kwaśnego podłoża (pH 3,8-4,8). Przy pH powyżej 6 krzewy borówek zamierają. Do uprawy tych roślin najlepsza będzie żyzna, próchnicza, wilgotna i przepuszczalna gleba, bogata w składniki mineralne. Jeśli podłoże jest zbite i gliniaste, należy rozluźnić je poprzez dodane np. trocin lub zmielonej kory z drzew iglastych, które ułatwią rozrastanie się bryły korzeniowej i dodatkowo zakwaszą podłoże.

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com