DEREŃ BIAŁY Cornus Alba

Sadzonka w doniczce 2l.  3 letnia. Wysokość ok. 70cm

 

Dereń biały to krzew wysokości do 2-3 m. Rozrasta się szeroko dzięki pokładającym się i zakorzeniającym gałęziom. Na wolnych przestrzeniach i na glebach wilgotnych tworzy z biegiem lat szerokie, gęste kępy. Pędy i starsze gałęzie jaskrawoczerwone, błyszczące, szczególnie intensywnie zabarwione w zimie. Kolor ten jest tym silniejszy, im krzew ma bardziej słoneczne stanowisko. Jesienią czerwonofioletowe. Młode pędy w lecie pokryte sinym nalotem.

WYGLĄD:

Kwiaty białe, w niewielkich, płaskich baldachogronach średnicy 5 cm. Kwitnie od maja do czerwca, a następnie powtarza kwitnienie aż do jesieni. Owoce sinobiałe , dojrzewają od sierpnia do października.

ZASTOSOWANIE:

Roslina ozdobna – stosowana na żywopłoty, może też być uprawiana pojedynczo lub w grupach. W dużych ogrodach należy go sadzić pojedynczo lub w grupach na dużych powierzchniach otwartych łąk i trawników. Jest dekoracyjny również po opadnięciu liści ze względu na jaskrawoczerwone gałęzie. Jest wytrzymały na mrozy i mało wymagający w stosunku do gleby.

UPRAWA:

Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, nawet podmokłych, torfiastych (łąkowych), jednocześnie jest wytrzymały na suszę i mróz. Znosi zanieczyszczenie powietrza i dobrze rośnie w miastach i w okręgach przemysłowych. Najkorzystniej rośnie w pełnym oświetleniu i najefektowniej się przebarwia.

 

 

Dereń biały

8,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie: mało, średnio
  Pokrój: wzniesiony , wyprostowany
  Wysokość: do 3 m
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: Nie
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów: białe
  Wilgotność gleby: umierkowana, sucha

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: V- VII
  Roślina ozdobna z: kwiatów, czerwonych łodyg

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com