DRŻĄCZKA ŚREDNIA - Briza Media

Doniczka 2l.

Wysokość sadzonek jest uzależniona od pory roku. Tarwy ozdobne często dopiero w maju rozpoczynają wegetację.

 

Opis:

Drżączka średnia to bylina z rodziny wiechlinowatych. Ta ozdobna trawa występuje naturalnie w Europie i południowo-zachodniej Azji. Swoją nazwę zawdzięcza delikatnym wiechowatym kwiatostanom, które przy podmuchu wiatru drżą, wydając grzechoczący odgłos. Roślina dorasta do 35 cm wysokości, ma wzniesione pędy i luźny, krzaczasty pokrój. Liście są proste, niebieskozielone, długości około 15 cm.Drżączka średnia kwitnie od maja do lipca. Kwiaty (kłoski w kształcie szyszek) są zebrane w luźny wiechowaty kwiatostan.Drżączka średnia potrzebuje stanowiska słonecznego bądź półcienistego. Dobrze rośnie na glebie piaszczystej i ubogiej w składniki pokarmowe, może rosnąć na najuboższych glebach.Wczesną wiosną kępy trawy należ przyciąć.

Uprawa:

Dobrze rośnie na glebie piaszczystej i ubogiej w składniki pokarmowe, może rosnąć na najuboższych glebach.Wczesną wiosną kępy trawy należ przyciąć.

Zastosowanie:

Drżączka średnia znakomicie nadaje się do sadzenia na skarpach, skalniakach oraz wrzosowiskach. Dobrze wygląda posadzona w grupach na rabatach bylinowych. Można ją tez uprawiać w większych pojemnikach. Zasuszone kwiatostany drżączki średniej nadają się na suche bukiety.

 

 

Drżączka średnia

7,00 złCena
Doniczka
 • Stanowisko: słoneczne
  Mrozoodporność: -30°C
  Wymagania wodne: średnie
  Odczyn gleby: obojętny,
  Preferencje glebowe: przeciętna,
  Kolor liści: zielony, jasny
  Zimozieloność: nie
  Tempo wzrostu: umiarkowane
  Typ rośliny: roślina wieloletnia , trawa ozdobna
  Okres kwitnienia: VII-VIII
  Docelowa wysokość: do 0,5m
  Cecha wyróżniająca:  pokrój sztywny, strzelisty

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com