DZIURAWIEC KALMA - Gemo

Hypericum kalmianum 'Gemo'

Sadzonka w doniczce 2l.  3 letnia. Wysokość ok. 50cm

 

Niski, zwarty i zaokrąglony krzew o wyprostowanych gałązkach osiągający do 90cm wysokości i szerokości. Kwiaty są jasnożółte, drobne, zebrane po kilka na końcach pędów, płatki korony są płasko rozpostarte, natomiast pręciki odstające, bardzo liczne, żółte, kwitnie bardzo obficie i niezwykle długo jak na dziurawca, bo od lipca do września. Liście o atrakcyjnym wyglądzie, zielone, przypominają kształtem liście wierzb lub rozmarynu, opadające na zimę lub częściowo zimozielone.

Uprawa i zastosowanie:

Jeden z najcenniejszych dziurawców, odmiana ta odznacza się dłuższym okresem kwitnienia. Szczególnie polecany do ogrodów skalnych. Dobrze się prezentuje także jako tło dla bylin. Nadaje się do stosowania w większych grupach jako roślina okrywowa lub na swobodne, niskie obwódki i żywopłoty. Bywa wykorzystywany na kwiat cięty. Preferuje stanowiska w pełni nasłonecznione, gleby lekkie, przepuszczalne, dostatecznie wilgotne, średnio żyzne, ale toleruje również gleby uboższe, kamieniste i okresowo wysychające. Cenny krzew ze względu na późny okres kwitnienia, wytwarza kwiaty gdy większość innych krzewów już dawno przekwitła. Można dla poprawy wyglądu krzewów przycinać ich pędy co roku wiosną, przed rozwojem liści, niezbyt silnie, skracając je o połowę lub do jednej trzeciej wysokości. Gatunek odporny na mróz.

 

 

 

ZASTOSOWANIE:

Roslina ozdobna – stosowana na żywopłoty, może też być uprawiana pojedynczo lub w grupach. W dużych ogrodach należy go sadzić pojedynczo lub w grupach na dużych powierzchniach otwartych łąk i trawników. Jest dekoracyjny również po opadnięciu dekoracyjnych liści ze względu na jaskrawoczerwone gałęzie. Jest wytrzymały na mrozy i mało wymagający w stosunku do gleby.

UPRAWA:

Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, nawet podmokłych, torfiastych (łąkowych), jednocześnie jest wytrzymały na suszę i mróz. Znosi zanieczyszczenie powietrza i dobrze rośnie w miastach i w okręgach przemysłowych. Najkorzystniej rośnie w pełnym oświetleniu i najefektowniej się przebarwia.

 

 

 

Dziurawiec Kalma - Gemo

8,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie:  średnio, dużo
  Pokrój: wzniesiony , wyprostowany
  Wysokość: do 90 cm
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: Nie
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów: żółte
  Wilgotność gleby: umierkowana, wilgotne
  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne
  Termin kwitnienia: VII- X
   

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com