Hakonechloa smukła 'All Gold' - Hakonechloa macra

Doniczka 1l.

 

Hakonechloa to rzadko spotykana trawa rodem z Japonii.

Dorasta maksymalnie do 40 cm wysokości tworząc malownicze, kaskadowe kępy pięknie układających się szerokich liści. Odmiana 'All Gold' charakteryzuje się złotym zabarwieniem całej powierzchni blaszki liściowej. Hakonechloa wytwarza szerokie liście, bardzo podobne kształtem i układem na krótkich pędach do liści bambusa. Hakonechloa to bardzo efektowny i widowiskowy gatunek ze względu na nadzwyczajnie lekki, delikatny pokrój. Rośnie dość wolno, zachowując piękną formę stopniowo rozszerza swój zasięg. Nie jest gatunkiem inwazyjnym.

Uprawa hakonechloi

Hakonechloa lubi gleby żyzne, próchnicze, przepuszczalne oraz miejsca jasnych i pół cienistych. Źle rośnia na glebach gliniastych, mokrych i ciężkich. Hakonechloa 'All Gold' nie lubi silnie nasłonecznionego stanowiska oraz ciężkich, mokrych gleb. Bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych może powodować przypalanie liści i słaby wzrost, zaś nadmiar wody przyczyniać się może do gnicia korzeni w okresie zimowym. Hakonechloa jest mrozoodporna, zimową okrywę stanowią jej własne liście, jednak w młodym wieku warto zabezpieczać ją na zimę przysypując nasadę kępy warstwą kory lub innego materiału.

Gdzie zastosowanie znajdzie hakonechloa 'All Gold'

Hakonechloa 'All Gold' nadaje się do ogrodów naturalistycznych i japońskich, na skalniaki oraz kompozycje z kamieniami. Jej piękny pokrój świetnie prezentuje się również w donicach na tarasie czy balkonie.
 

Hakonechloa smukła Trawa bambusowa 'All Gold'

8,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com