JAGODA GOJI - KOLCOWÓJ CHIŃSKI  Lycium chinense

Bomba witaminowa !!!

Sadzonka 2 letnia w doniczce 1-2l.

---------------------------------------------------------------------------------------

Kolcowój chiński pochodzi z Azji.  Jest uprawiany w wielu krajach świata. Owoce kolcowoju chińskiego są znane jako owoce Goji (jagody Goji).

Kolcowój chiński to mocno rozgałęziony krzew o przewieszającym się pokroju, dorastający do 2 m wysokości, o pędach pokrytych kolcami (długości do 2 cm). Ciemnozielone liście jagody goji są sztywne, lancetowate, wąskie, mają do 5 cm długości. Kwiaty kolcowoju chińskiego są miododajne, mają dzwonkowaty kształt, są fioletowe i niewielkie (1–2 cm długości). Kolcowój chiński kwitnie od czerwca do września.Owoce kolcowoju chińskiego to podłużne czerwone jagody (dorastające do około 2 cm długości.

Wymagania / Stanowisko:

 

Kolcowój chiński można z powodzeniem uprawiać w ogrodzie przydomowym bądź na działce. Roślina jest odporna na mróz, ale także na chwilową suszę czy wysoką temperaturę, a także zanieczyszczenie powietrza. Znosi także nadmierną wilgoć.Kolcowój chiński nie ma wysokich wymagań uprawowych. Najlepiej uprawiać jagody Goji na glebach żyznych i przepuszczalnych. Roślina nie znosi podłoża gliniastego, ciężkiego i podmokłego. Każdej wiosny należy ją przyciąć, aby się lepiej rozkrzewiła. Stanowisko do uprawy jagód Goji powinno być dobrze nasłonecznione i ciepłe.Roślina owocuje w 2 roku po posadzeniu.

Ma pokrój luźno przewieszającego się krzewu, więc może rosnąć przy podporach, murkach.

 

Jagoda Goji - Kolcowój Chiński

10,00 złCena
Doniczka
Wiek

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com