JEŻOTKA ROZPIERZCHŁA - Hystrix patula

Trawa palmowa

Doniczka 2l.

Wysokość sadzonek jest uzależniona od pory roku. Tarwy ozdobne często dopiero w maju rozpoczynają wegetację.

 

Opis:

Wyjątkowy, rzadko spotykany gatunek trawy ozdobnej o bardzo ciekawym, atrakcyjnym kwitnieniu. Jeżotka rozpierzchła osiąga w momencie kwitnienia około 150 cm wysokości. Liście są mieczowate, szorstkie, sztywne i pojawiają się dość późno. Początkowo są zielone, jednak z czasem nabierają pięknej, złotej barwy. Od czerwca do lipca ponad kępą liści wznoszą się kwiatostany o nietypowej budowie. Biało-zielone kłoski przypominają szkielet ryby. W miarę rozkwitu stają się one delikatniejsze, bardziej zwiewne, puszyste i nabierają różowo-czerwono-brązowych odcieni. Trawa bardzo oryginalna i ciekawa, gratka dla kolekcjonerów i poszukiwaczy interesujących, ponadprzeciętnych roślin.

Uprawa:

Jeżotka rozpierzchła preferuje stanowisko słoneczne lub pół cieniste. Gleba pod uprawę powinna być średnio żyzna, przepuszczalna. Nie lubi gleb mokrych i ciężkich Jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym.

Zastosowanie:

Jeżotka rozpierzchła stanowi fantastyczną ozdobę słonecznych rabat w naturalistycznych ogrodach. Jej nietypowe kwitnienie sprawia, że zasługuje ona na umieszczenie jej w wyeksponowanym  miejscu, gdzie każdy będzie mógł podziwiać jej piękno. Warto dobrać do niej jednolite, żywo zielone tło np. żywopłotu, które podkreśli jej ażurowe kłosy w trakcie kwitnienia. 

 

 

Jeżotka rozpierzchła

8,00 złCena
Doniczka
 • Stanowisko: słoneczne
  Mrozoodporność: -30°C
  Wymagania wodne: średnie
  Odczyn gleby: obojętny,
  Preferencje glebowe: przeciętna,
  Kolor liści: zielony, jasny
  Zimozieloność: nie
  Tempo wzrostu: umiarkowane
  Typ rośliny: roślina wieloletnia , trawa ozdobna
  Okres kwitnienia: VII-VIII
  Docelowa wysokość: do 1,5m
  Cecha wyróżniająca:  pokrój sztywny, strzelisty

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com