KALINA WONNA NANUM

Viburnum fragrans Nanum

Sadzonka w doniczce 2l.  3 letnia. Wysokość ok.50cm

 

Kalina koralowa ‘Roseum’ to krzew z rodziny piżmaczkowatych. Kalina koralowa ‘Roseum’ rośnie na terenie Europy, środkowo zachodniej Azji, a także na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Północnej.

W Polsce występuje na terenie prawie całego kraju, z wykluczeniem Tatr.

 • Wczśnie kwitnie : maj - czerwiec
 • Ładny zaookrąglony pokrój
 • Silny wzrost - 3-4 m
 • Wysoka odporność
 • Atrakcyjne pełne kwiaty

Opis:

Kalina koralowa ‘Roseum’ to popularny krzew ozdobny. Znane są też formy uprawiane na małe drzewa. Ma nieregularny, rozłożysty pokrój. Rośnie powoli, a ostatecznie dorasta do 3-4 m wysokości. Kora ma jasno szary odcień. Liście rośliny są duże, naprzeciwległe, około 10 cm długości i 8 cm szerokości. Ich kolor jest soczysto zielony, jesienią przebarwiają się na kolor intensywnie czerwony. Kalina koralowa 'Roseum' kwitnie na przełomie maja i czerwca. Obsypywana jest wtedy białymi  kwiatami zebranymi na szczycie pędów w duże baldachogrona. Wszystkie kwiaty są płonne. Właśnie od kwiatów wzięła się inna nazwa tej odmiany kaliny – śnieżna kula. Ni
 

Uprawa i pielęgnacja:

Aby zapewnić prawidłowy rozwój kaliny koralowej, należy przede wszystkim zasadzić ją w miejscu słonecznym lub półcienistym i wilgotnym. Krzewy nie znoszą przesuszania, zwłaszcza w okresie kwitnienia. Kalina lubi glebę żyzną, o zasadowym odczynie. Krzew jest mrozoodporny. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza.

Kalina koralowa ‘Roseum’ idealnie znosi cięcie. Można ją formować na różne kształty. Dla lepszego kwitnienia krzewu warto zasilać ją nawozami organicznymi lub mineralnymi. Roślina jest niestety często uszkadzana przez owady, takie jak mszyce czy chrząszcze szarynki kalinówki. Stosowanie środków ochrony roślin zmniejszy lub też zupełnie wykluczy uszkodzenia spowodowane przez owady.
Kalinę rozmnaża się za pomocą sadzonek zielnych, a także przez odkłady poziome.

 

 

 

 

 

 

Kalina Koralowa Roseum

8,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie:  średnio, dużo
  Pokrój: wzniesiony , wyprostowany
  Wysokość: do 400 cm
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: Nie
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów:  białe
  Wilgotność gleby: umierkowana, wilgotne
  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne
  Termin kwitnienia: V - VI
   

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com