KOLKWICJA CHIŃSKA - Kolkwitzia amabilis

Sadzonka w doniczce 5l - 3 letnia

Kolkwicja chińska to okazały, gęsty krzew, dorastający do 3 m wysokości i osiągający podobną szerokość. Jego liczne, rozgałęzione pędy, łukowato przewieszają się na zewnątrz, nadając roślinie bardzo malowniczy kształt.
Kwiaty kolkwicji pojawiają się późną wiosną (w maju i w czerwcu) i stanowią największy atut krzewu. Pojedynczy, dzwonkowaty kwiat, przypomina wyglądem kwiat krzewuszki, ale jest mniejszy i ma jasnoróżową barwę z wyraźnym pomarańczowym rysunkiem wewnątrz kielicha.

 

Kolkwicja chińska

12,00 złCena
Doniczka
  • Uprawa kolkwicji nie jest trudna, chociaż roślina ma pewne wymagania w stosunku do stanowiska. Kolkwicja dobrze rośnie i bujnie kwitnie jedynie na stanowiskach słonecznych, ciepłych i osłoniętych od wiatru oraz na glebach dość żyznych, przepuszczalnych i stale lekko wilgotnych.

    Kolkwicja chińska ma niezwykle dekoracyjny pokrój i najlepiej prezentuje się w formie naturalnej. Ciecie znosi jednak bardzo dobrze, dlatego w razie potrzeby można skracać jej pędy lub przeprowadzić cięcie prześwietlające, sanitarne bądź odmładzające, które pozwoli zachować ładny i gęsty pokrój krzewu (wykonywane co kilka lat i polegające na usunięciu pędów starych i słabych).

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com