KORKOWIEC JAPOŃSKI - Phellodendron japonicum Maxim

Sadzonka 3 letnia w doniczkach 2-3l. Wysokość ok 50cm.

 

To stosunkowo rzadko spotykane u nas drzewo, charakteryzujące się ciekawie wybarwioną korą oraz pierzastymi liśćmi.

Wygląd:

Pochodzące z Azji Wschodniej drzewo dorastające do 10 m wysokości, o luźnym pokroju. Liście duże (do 30 cm), pierzasto złożone z 9-13 listków. Liście po zmiażdżeniu lub roztarciu w palcach wydzielają cytrusowy aromat.

Jesienią liście przebarwiają się na intensywnie żółty kolor. Kwitnie początkiem lata, kwiaty są drobne, żółtozielone, zebrane w stojące wiechy. Jesienią w ich miejsce pojawiają się czarne, niewielkie (dorasta do 1 cm) owoce, które pozostają na drzewie jeszcze w zimie.

Gatunek jest dwupienny, tzn. poszczególne osobniki wytwarzają albo tylko męskie, albo tylko żeńskie kwiaty. Owoce, oczywiście, rozwijają się tylko na egzemplarzach żeńskich. Kora korkowca japońskiego jest brązowa, lekko popękana, o teksturze podobnej do korka.

Uprawa:
Roślina jest w stanie rosnąć w prawie każdych warunkach, bardzo łatwo przystosowuje się do środowiska, chociaż najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, na glebie żyznej, także wapiennej. Niewymagające drzewo parkowe, rzadko spotykane, atrakcyjne przede wszystkim jesienią, w momencie zmiany koloru liści. Sprawdzi się nawet w miejscach trudnych, niekorzystnych dla większości roślin

 

Korkowiec Japoński

8,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com