LAWENDA WĄSKOLISTNA - ANGIELSKA  - Lavandula angustifolia

Sadzonka w doniczce 0,5l.  Wysokość ok. 20cm

 

Lawenda wąskolistna  to bardzo popularna zimozielona krzewinka dorastająca do około 50 cm wysokości. Tworzy zwarte, regularne kępy. Posiada wąskie, srebrzyste liście i drobne fioletowe kwiaty.

W odróżnieniu do lawendy francuskiej jest mrozoodporna. Poza walorami dekoracyjnymi jest też rośliną leczniczą oraz skutecznąw odstraszaniu komarów i silnie miododajną.

Uprawa lawendy wąskolistnej

Potrzebuje miejsca słonecznego i suchego oraz dobrze zdrenowanej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z dużą zawartością wapnia. Wiosną roślinę należy ściąć na 1/3 wysokości. Lawenda wąskolistna jest wytrzymała na mróz, jednak w mroźne zimy roślina wymaga okrycia.

Zastosowanie:

Ze względu na piękny zapach lawenda wąskolistna jest idealna do sadzenia w miejscach, gdzie często przebywają ludzie: rabaty, obwódki, żywopłoty, ogródki skalne, tarasy i balkony. Posiada właściwości lecznicze. Jest to roślina miododajna.

Jej kwiaty i liście są używane do saszetek zapachowych oraz w kuchni do aromatyzowania potraw. Kąpiele z dodatkiem olejku lawendowego lub wywaru z liści działają uspokajająco i nasennie

 

 

Lawenda Wąskolistna - Angielska

4,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Podkrzew liściasty
  Podlewanie: mało
  Pokrój: wzniesiony , wyprostowany
  Wysokość: do 50 cm
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: tak
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów: fioletowe
  Wilgotność gleby: umierkowana

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne, zasadowe

  Termin kwitnienia: VI- VIII
  Roślina ozdobna z: kwiatów, zapach

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com