MORWA BIAŁA - Morus alba

Sadzonka 2 letnia w doniczce 2l. Wysokość 50-70cm

Morwa biała jest to drzewo liściaste z rodziny morwowatych (Moraceae), pochodzi z Chin.  

Drzewo morwy białej tworzy rozłożystą, kulistą i gęstą koronę. Dorasta do 15 m wysokości. Kora drzewa jest sękata, szarozielona lub brunatnoczerwona. Roślina posiada przewody mleczne, w których znajduje się sok mleczny. Kwiaty morwy białej pojawiają się w maju lub w czerwcu.  Roślina jest rozdzielnopłciowa, ale kwiaty występują na tym samym drzewie. Kwiaty męskie są podłużne i walcowate, o żółtych kotkach, żeńskie - owalne, główkowate, lekko wzniesione. Liście morwy białej są zmienne, miękkie, mają jajowaty kształt, często są powcinane. Górna strona blaszki liściowej jest lekko błyszcząca, dolna naga lub pokryta włoskami. Owocem jest niełupka, złożona w owocostan w białym kolorze. W pełni dojrzewa latem, jest jadalna i bardzo często wykorzystywane są jej zdrowotne właściwości. Smak owoców morwy jest słodki, ale mniej wyrazisty niż Morwy Czarnej.

 

Przy wyborze, którą morwę wybrać czarną czy białą wybieramy smaczniejsze owoce czarnej a z drugiej strony większą mrozoodporność białej.

 

Morwa Biała

8,00 złCena
  • Morwa biała jest łatwa w uprawie. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Lubi miejsca zaciszne. Gleba powinna być wilgotna, przewiewna, piaszczysta lub gliniasta, przeciętnie żyzna. Najlepszy odczyn gleby dla morwy białej to obojętny. Roślina jest odporna na suszę oraz na zanieczyszczenia powietrza.

    Morwa biała - pielęgnacja

    Drzewo nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Warto co roku wzbogacić go na wiosnę nawozem wieloskładnikowym. Pozwoli to łatwiej zawiązać kwiaty, co za tym idzie plon owoców będzie większy. Roślina jest rzadko atakowana przez szkodniki i choroby, co zwiększa jej popularność.

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com