OGNIK SZKARŁATNY - Pyracantha coccinea

Sadzonka w doniczce 1l. 2 letnia. Wysokość ok. 20-40cm

 

Ognik szkarłatny jest krzewem liściastym, dorastającym do 2–3 m wysokości.  Ma owalne pół zimozielonych liście, które brunatnieją i opadają dopiero po silnych mrozach. Przy łagodnych zimach mogą się utrzymywać na krzewie do końca zimy.

Ognik szkarłatny kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty są drobne, białe, chętnie odwiedzane przez pszczoły. Najbardziej cenioną ozdobą krzewu są jaskrawe, kuliste, pomarańczowe owoce, skupione w baldachogronach. Owoce pozostają na krzewie na zimę i są chętnie zjadane przez ptaki.

 

Uprawa:

Ognik szkarłatny wymaga stanowiska słonecznego i osłoniętego od wiatru. Im więcej słońca, tym więcej kolorowych owoców na krzewie. Roślina preferuje gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, z dużą zawartością wapnia. Dobrze znosi suszę i dlatego jest polecany do sadzenia w miastach. Należy pamiętać o mocnym podlaniu przez zimą, tak aby roślina zgromadziła zapas wody dla późno opadających liści. Ognik źle znosi przesadzanie, szczególnie starsze osobniki. Dość łatwo może przemarzać. Pędy uszkodzone przez silne mrozy należy usunąć.

Zastosowanie:

Ognik szkarłatny jest dekoracyjny prawie cały rok. Wymaga podpór w postaci ścian, murów, ogrodzeń. Może być sadzony pojedynczo lub w grupach jedno- bądź kilku odmianowych o kilku kolorach owoców. Nadaje się na żywopłoty. Roślina dobrze znosi przycinanie, co pozwala nadawać krzewom różne kształty. Stanowi ciekawe tło dla bylin przed nim posadzonych.

 

 

 

 

Ognik szkarłatny -Pomarańczowy

6,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie: mało, średnio
  Pokrój: wzniesiony
  Wysokość: do 2 m
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: TAk
  Stanowisko: słoneczne
  Barwa kwiatów: białe
  Wilgotność gleby: umierkowana, sucha

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: V- VI
  Roślina ozdobna z: kwiatów, owocow, liści

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com