OLIWNIK Wąskolistny

 

Wysokość sadzonek (bez doniczki ) - 40-60cm

To rzadko spotykany u nas krzew owocowy pochodzący z Azji. Oliwnik wąskolistny słynie nie tylko ze swoich pięknych liści, lecz także niezwykłych owoców. Trudno je jednoznacznie sklasyfikować. Po pierwsze są mało widoczne, po drugie – w dotyku przypominają brzoskwinię, po trzecie – smakują jak rabarbar, po czwarte – pachną jak piernik. Są kremowo-żółte. Kuliste pestkowce nie opadają natomiast jesienią, a utrzymują się na krzewie do wiosny. Zaczynają dojrzewać we wrześniu i pozostają smaczne nawet w listopadzie.Nie szkodzą im przymrozki!

Oblepione owocami krzewy są również bardzo dekoracyjne, dzięki czemu wpisują się świetnie w krajobraz.

OPIS:

To efektowny, wysoki krzew lub małe drzewko o oryginalnym pokroju dorastające do 5-6 m wysokości z ażurową, rozłożystą koroną.
Owocuje co roku niezawodnie, owoce są tak liczne, że pędy uginają się przed zbieraczem, co oczywiście upraszcza zbiory.

Liście lancetowate, długie, srebrzysto zielone, utrzymują się do późnej jesieni.

Oliwnik baldaszkowaty należy do krzewów szybko rosnących, zwłaszcza na glebach żyznych, lecz przepuszczalnych i luźnych.

Zastosowanie:

Poza walorami użytkowymi, jest również cennym krzewem ozdobnym w zadrzewieniach miejskich i osiedlowych.

Jego srebrnawy kolor uzupełnia się z różami, krzewami o niebieskich kwiatach lub powojnikami. Ciekawie komponuje się w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych z krzewami o purpurowym lub żółtym listowiu np. z purpurowym perukowcem lub pęcherznicą Luteus.

 

Oliwnik Wąskolistny

12,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com