ORZECH LASKOWY - LESZCZYNA Olbrzymi z Halle

Krzew 2 letni.  Wysokość: ok. 50cm

Donica 2l.

Orzech laskowy Olbrzymi z Halle (Leszczyna wielkoowocowa pospolita) rośnie silnie tworząć rozłożystą koronę. Jest odporny na ujemne temperatury oraz dostatecznie odporny na choroby. Szybko zaczyna owocować bo z reguły już w 1-2 roku po posadzeniu. Corocznie zawiązuje bardzo dużo orzechów. Orzechy te są duże lub bardzo duże, wydłużone, stożkowe zebrane w grona po 2-3 sztuki. Olbrzymi z Halle posiada skorupkę dość grubą, żółtawo-brunatną, całkowicie wypełnioną bardzo smacznym jądrem. Orzechy do zbioru są gotowe na koniec września.

Leszczyna wielkoowocowa pospolita jest krzewem dorastającym do 4-5m wysokości. Podczas sadzenia należy zachować odległość minimum 2,5 m od innych drzew i krzewów. Jedynie w przypadku sadzenia zwartego żywopłotu z sadzonek leszczyny – można zastosować rozstawę mniejszą, wynoszącą 1,5m. Leszczyna jest rozdzielnopłciowa, to znaczy na jednym drzewie są zarówno kwiaty męskie jak i żeńskie. Potrafi zakwitnąć już w lutym, a owoce dojrzewają od końca sierpnia do połowy października. Właściwości dietetyczne i lecznicze są nieocenione. Orzech laskowy jest źródłem: witaminy C, A, E, K, B6 oraz pierwiastków: wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, cynk.

 

Orzech laskowy Olbrzymi z Halle – uprawa, wymagania glebowe

Orzech laskowy Olbrzymi z Halle nie ma dużych wymagań glebowych, jednak najlepiej czuje się na glebach żyznych. Orzech laskowy będzie rósł na każdym stanowisku jednak najlepsze będzie słoneczne, lekko zacienione, osłonięte od silnych wiatrów. Przycinając formujemy w pierwszych latach.

 

Orzech laskowy - Leszczyna Olbrzymi z Halle

8,00 złCena
Doniczka
 • Stanowisko:
  słoneczne
  Mrozoodporność:
  -25°C
  Wymagania wodne:
  umiarkowana wilgotność
  Odczyn gleby:
  obojętny
  Preferencje glebowe:
  żyzna
  Docelowa wysokość:
  do 10m
  Dojrzałość zbiorcza: wrzesień
  Kolor owocu:
  brązowy
  Smak:
  orzech
  Podkładka: -
  Samopylność:
  samopylny
  Przydatność do spożycia:
  tak

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com