PORZECZKA PIENNA BIAŁA BLANKA

Porzeczka biała Blanka- sadzonka 2 letnia w doniczce 2l (C2)

---------------------------------------------------------------------------------------

Porzeczka pienna charakteryzuje się bardzo atrakcyjną pod względem wizualnym formą. Można go sadzić przy bramach czy wzdłuż ogrodzeń. Będzie wtedy stanowił naturalną zasłonę tego,co nieestetyczne. Ponadto forma pienna jest łatwiejsza w pielęgnacji, na przykład jeżeli chodzi o odchwaszczanie czy nawet same zbiory owoców, których pędy posiadają kolce. Nie jesteśmy bowiem tak narażeni na nieprzyjemne kłucie cierniami jak w przypadku formy krzaczastej. Tym samym owoce zbiera się sprawniej i łatwiej. Agrest pienny wspaniale nadaje się do ogrodu osób mających problemy z kręgosłupem z tej racji, że nie ma konieczności schylania się podczas zrywania owoców. Dzięki takiej formie możliwe jest lepsze wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni w ogrodzie, bowiem   krzewy pienne można posadzić nieco gęściej ze względu na to, że pną się w górę a nie rozrastają wszerz.

Opis odmiany:

Porzeczka biała 'Blanka' to odmiana słowacka, wyhodowana w Instytucie Sadownictwa w Bojnicach.. W Słowacji wprowadzona do uprawy w 1977 roku, natomiast w Polsce jest to stosunkowo nowa odmiana. 'Blanka' jest wytrzymała na mróz oraz odporna na antraknozę liści. W sprzyjające lata może być porażona przez mączniaka.

Owoce:

Owoce 'Blanka' są duże, żółtej barwy; smak kwaskowo-słodki. Zebrane w dość długie grona - średnio 25-40 jagód. Owocuje obficie.

Przeznaczenie owoców:

Odmiana polecana do uprawy amatorskiej oraz szpalerowej, jako uzupełnienie odmiany 'Biała z Juterbog'. Porzeczka 'Blanka' jest chętnie uprawiana przez amatorów na działkach i przydomowych ogrodach. Owoce idealne na przetwory oraz do jedzenia na surowo. Zbiór owoców jest łatwy i szybki z uwagi na bardzo długie grona.

Termin dojrzewania owoców:

Porzeczka biała 'Blanka' to odmiana późna. Owoce dojrzewają w trzeciej dekadzie lub pod koniec lipca.

 

Porzeczka PIENNA biała Blanka

12,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com