PORZECZKA PIENNA CZERWONA ROLAN

Porzeczka czerwona Rolan - sadzonka 2 letnia w doniczce 2l (C2)

---------------------------------------------------------------------------------------

Porzeczka pienna charakteryzuje się bardzo atrakcyjną pod względem wizualnym formą. Można go sadzić przy bramach czy wzdłuż ogrodzeń. Będzie wtedy stanowił naturalną zasłonę tego,co nieestetyczne. Ponadto forma pienna jest łatwiejsza w pielęgnacji, na przykład jeżeli chodzi o odchwaszczanie czy nawet same zbiory owoców, których pędy posiadają kolce. Nie jesteśmy bowiem tak narażeni na nieprzyjemne kłucie cierniami jak w przypadku formy krzaczastej. Tym samym owoce zbiera się sprawniej i łatwiej. Agrest pienny wspaniale nadaje się do ogrodu osób mających problemy z kręgosłupem z tej racji, że nie ma konieczności schylania się podczas zrywania owoców. Dzięki takiej formie możliwe jest lepsze wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni w ogrodzie, bowiem   krzewy pienne można posadzić nieco gęściej ze względu na to, że pną się w górę a nie rozrastają wszerz.

Opis odmiany:

Porzeczka 'Rolan' to odmiana holenderska, powstała w wyniku skrzyżowania 'Jonkheer van Tets' z 'Rosetta'. Odmiana plenna, o bardzo atrakcyjnych owocach.Krzew rośnie silnie, pokrój wzniesiony. Pędy dość liczne, silne i sztywne. Starsze pędy mają tendencję do rozchylania się. Liście zielone, średniej i dużej wielkości.

Kwitnienie:

Kwiaty odmiany 'Rolan' są średniej wielkości; odmiana kwitnie wcześnie.

Owoce:

Owoce porzeczki 'Rolan' są sporej wielkości, słodkie. Ich jakość została oceniona bardzo wysoka. Skórka błyszcząca. Owoce dojrzewają równomiernie w gronach. Przeznaczenie owoców:

Odmiana głównie amatorska, polecana również do uprawy pod osłonami. W Polsce polecana do uprawy towarowej - możliwy zbiór kombajnowy.

Termin dojrzewania owoców:

Porzeczka 'Rolan' to odmiana o średnio wczesnej porze dojrzewania - owoce dojrzewają w pierwszej połowie lipca (ok 7 dni po 'Jonkheer van Tets') Wymagania / Stanowisko:

Rośliny mogą być porażane przez mączniaka, ale są odporne na antraknozę liści. CięcieIntensywne cięcie porzeczki czerwonej zaczynamy od 4. roku po posadzeniu. Większość owoców zawiązuje się na krótkopędach wyrastających z pędów trzyletnich i starszych.

Porzeczka PIENNA czerwona Rolan

12,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com