POWOJNIK MANDŹURSKI - Clematis mandschurica

Sadzonka w doniczce 2l.  3 letnia.

 

Powojnik mandżurski to silnie rosnące pnącze bylinowe o zielonych, drobnych, dekoracyjnych, sezonowych liściach, które nie zasychają aż do pierwszych przymrozków, osiągające 1,5-2 m wysokości i wspinające się po podporach, oplatając się wokół nich za pomocą ogonków liściowych.

WYGLĄD:

Pięknie pachnące, kontrastujące z liśćmi, białe, gwiazdkowate, szeroko otwierające się, pojedyncze, drobne i delikatne kwiaty, o średnicy do 1,5 cm, są złożone z 4 lancetowatych działek kielicha. Zakwitają bardzo obficie od lipca do września. Jesienią kwiaty stopniowo przekształcają się w ozdobne, fantazyjne, puszyste owocostany.

Uprawa:

Powojnik mandżurski to stosunkowo zdrowy i mało wymagający gatunek powojnika. Polecany zarówno dla koneserów, jak i dla początkujących. Zadowoli się glebą średniej jakości i w zasadzie każdą wystawą (oprócz północnej, gdzie stale panuje cień). Najlepiej rośnie w przeciętnej ogrodowej, umiarkowanie wilgotnej, przepuszczalnej (nie znosi zalewania) glebie, o odczynie od lekko kwaśnego do obojętnego. Najlepiej rośnie i zakwita na stanowisku słonecznym, ale w lekkim półcieniu również da sobie radę. Strefa mrozoodporności 7A. Przed zimą podstawę roślin należy obsypać kopczykiem z kory lub okryć stroiszem.

Zastosowanie:

Powojnik mandżurski doskonale nadaje się na pergole, kraty, do sadzenia przy altanach i ogrodzeniach oraz innych podporach ogrodowych. Może również wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. Doskonale nadaje się również jako roślina okrywowa, wówczas jego pędy szeroko pokrywają powierzchnię gleby.

 

 

 

 

 

 

Powojnik Mandźurski - Clematis

8,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste - Pnącza
  Podlewanie:  średnio
  Pokrój: pnący
  Wysokość: do 2 m
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: Nie
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów: białe
  Wilgotność gleby: umierkowana, wilgotna

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: VII - IX
  Roślina ozdobna z: kwiatów,

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com