RDEST AUBERTA - Fallona abubertii

Sadzonka w doniczce 3l.  2 letnia.

 

Rdest, czy raczej rdestówka Auberta to naprawdę niezwykłe pnącze. Ma niezwykłe właściwości ozdobne, atrakcyjnie wygląda w ogrodzie w każdym stylu. Przepiękny w czasie kwitnienia, jednak wspaniale prezentuje się przez cały rok. Uprawa rdestu Auberta nie jest trudna, a na dodatek roślina niezwykle szybko się rozwija. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mogła zamieszkać w twoim ogrodzie.

  Przede wszystkim rdest Auberta to pnącze, a jego drobne białe kwiaty nie przypominają bogatych kwiatostanów rdestów ozdobnych o wzniesionych pędach. Rdestówka Auberta bardzo szybko się rozwija. Pędy mogą w ciągu roku powiększyć się do 8 m długości!!

Potrafią być naprawdę bardzo długie, chętnie się wiją wokół balustrad, barierek i pergoli. Łodygi są cieniutkie i bardzo elastyczne, zawsze wywijają się w lewą stronę. Mają bardzo liczne liście – ciemnozielone, błyszczące, mają lekko sercowaty kształt. Jednak ich najpiękniejszą częścią są kwiaty, które składają się w długie wiechy złożone z drobniutkich kwiatuszków. Zawsze są w kolorze białym i delikatnie pachną. Rdest Auberta kwitnie od lipca do później jesieni, niemal do pojawienia się przymrozków.

UPRAWA:

Jest to roślina łatwa w uprawie, która ma bardzo małe wymagania, więc dobrze sprawdza się w ogrodzie. Sadzonki sadzi się w glebie lub w doniczkach przy płotach i różnego rodzaju innych podporach.

ZASTOSOWANIE:

Dobrze się wspina po siatce, może także piąć się po ścianach altan, pergolach i ozdobnych kratkach. Można puścić go na odrapaną ścianę. Rdestówka Auberta jest najszybciej rosnącym pędem w Polsce, dlatego błyskawicznie zakryje wymagające tego miejsca. Uprawa jest możliwa także na balkonie. Tam rdest pnący ma podpory w postaci balustrady, a do tego jest świetnie chroniony przed wiatrem. Uprawa na balkonie udaje się nawet w miastach.

 

Rdest Auberta - Pnącze

12,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste - Pnącza
  Podlewanie:  średnio
  Pokrój: pnący
  Wysokość: do 12 m
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: Nie
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów: białe
  Wilgotność gleby: umierkowana, wilgotna

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: VII - X
  Roślina ozdobna z: kwiatów,

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com