RUNIANKA JAPOŃSKA - Pachysandra terminalis

 

Sadzonka w doniczce 2l.  2 letnia.

 

Runianka japońska to wolno rosnąca, niska krzewinka, która ze względu na zimozielone ulistnienie jest ozdobna przez cały rok. Dorasta do około 10-20 cm, tworząc ciemnozielony, zwarty dywan. Jest to doskonała roślina okrywowa, która fantastycznie wypełnia puste przestrzenie. Liście runianki są błyszczące, mięsiste o nierówno i grubo ząbkowanym szczycie. Skupiają się one na wierzchołkach pędów, tworząc niby rozety. W maju ich szczyty zdobią wyprostowane, kłosokształtne grona złożone z niepozornych, białych lub lekko zaróżowionych kwiatów o delikatnym, słodkim zapachu. Roślina jest łatwa w uprawie i bezproblemowa. Tworzy gęsty, szmaragdowy dywan, który nie wymaga podlewania, odchwaszczania, a dodatkowo zachowuje walory dekoracyjne przez cały rok.

 

UPRAWA:

Runianka japońska najlepiej rośnie się na stanowisku ocienionym, choć poradzi sobie także w miejscach o większym nasłonecznieniu. Preferuje glebę próchniczą, żyzną, przepuszczalną, wilgotną o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Jest to roślina w pełni mrozoodporna, jednak w przypadku mroźnych, bezśnieżnych zim mogą pojawić się uszkodzenia na liściach, które bardzo szybko uzupełniane są wiosną przez nowe przyrosty.

 

ZASTOSOWANIE:

 

Rumianka japońska nadaje się do sadzenia pod koronami dużych drzew. W miejscach ocienionych może pełnić także funkcję trawnika. Jest to doskonała roślina okrywowa, która pięknie wypełnia puste przestrzenie zapobiegając rozwojowi chwastów i wypełniając zielenią ponure powierzchnie w cieniu. Uprawiana w donicach lub dużych pojemnikach może stanowić ciekawą ozdobę tarasów i balkonów. Najlepiej prezentuje się posadzona w większych grupach. Jest często wykorzystywana do nasadzeń w parkach i ba skwerach.

Runianka japońska

7,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie:  średnio
  Pokrój: płożący
  Wysokość: 20cm
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: tak
  Stanowisko:  pólcień,cień
  Barwa kwiatów: białe
  Wilgotność gleby: umierkowana

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: V- VII
  Roślina ozdobna z: liści

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com