SADZIEC PURPUROWY

Sadzonka w doniczce 3l.

 

Sadziec purpurowy to wysoka, mocno rozrastająca się, okazała bylina z rodziny astrowatych. Dorasta do 2 m wysokości. Jej sztywne i puste w środku łodygi są bordowoczerwone, zakończone efektownymi, dużymi kwiatostanami średnicy do 30 cm, złożonymi z mnóstwa drobnych, purpuroworóżowych kwiatów. Sadziec purpurowy kwitnie od początku sierpnia do końca września. Po przekwitnięciu należy usunąć kwiatostany.

To roślina miododajna – zwabia dużo motyli i owadów. Jej ciemnozielone liście o lancetowatym kształcie i długości około 30 cm są osadzone na łodygach w okółkach. Uprawa:

Sadziec to bylina łatwa w uprawie i mało wymagająca. Najlepiej lubi stanowisko półcieniste. Na miejscach nasłonecznionych lepiej kwitnie, ale podczas upałów więdnie i wtedy niezbędne jest jego podlewanie. Podłoże do uprawy sadźca powinno być wilgotne (podczas suszy trzeba roślinę koniecznie podlewać) i zasadowe. Sadziec urośnie zarówno na glebie lekkiej, jak i gliniastej. Sadziec purpurowy jest całkowicie mrozoodporny. 

Zastosowanie:

Dzięki swoim dużym rozmiarom tworzy dobre osłony (szczególnie, gdy posadzi się go w grupach), a także dobrym tłem dla rabat kwiatowych.

Bylina polecana do nasadzeń naturalistycznych, dobrze sprawdza się w pobliżu zbiorników wodnych. Doskonała do kompozycji z innymi bylinami i trawami ozdobnymi.

Sadziec purpurowy

8,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com