WICIOKRZEW - SUCHODRZEW POMORSKI Lonicera

Sadzonka w doniczce 2l.  3 letnia. Wysokość ok. 50cm

 

Suchodrzew pomorski to szybko rosnący, bujny krzew ozdobny o pokroju pnącza. Osiąga 4 m wysokości i prawie tyle samo szerokości. Pędy gęsto porośnięte są sinozielonymi liśćmi, wcześnie rozwijającymi się wczesną wiosną. Bardzo dekoracyjny ze względu na bujne ulistnienie, jak również liczne kwiaty, które pojawiają się bardzo obficie od maja do lipca. Mają barwę biało-ró  żową.

Kwiaty są bardzo miododajne, pachną bardzo delikatnie. Bardzo porządaną cechą jest to, że kwiaty nektarują również na zacienionym stanowisku.

W sierpniu pojawiają się drobne, kuliste owoce. Krzew wygląda atrakcyjnie aż do późneij jesieni. W tym okresie liście bardzo ładnie się wybarwiają.

UPRAWA:

Suchodrzew pomorski nie jest zbyt wymagający. Rośnie niemal na każdym rodzaju gleby, ale na przepuszczalnych i dość żyznych będzie czuł się najlepiej. Podłoże O pH obojętnym. Wyjątkowo dobrze znosi niekorzystne warunki, nie zaszkodzi mu mróz ani okresowe susze. Lubi stanowiska słoneczne, gdzie pięknie rośnie i obficie kwitnie ale będzie rósł również w cieniu.  Do zabiegów pielęgnacyjnych należy coroczne wiosenne cięcie, które zagęszcza krzew i zwiększa kwitnienie - krzew kwitnie na jednorocznych pędach.

 

Suchodrzew Wiciokrzew Pomorski

8,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie: mało
  Pokrój: wzniesiony , wyprostowany
  Wysokość: do 4 m
  Barwa liści: zielona
  Zimozielone: Nie
  Stanowisko: słoneczne, pólcień, cień
  Barwa kwiatów: różowa
  Wilgotność gleby: umierkowana, niska
  Termin kwitnienia: V - VII
  Roślina ozdobna z: kwiatów, liści
 • Jako żywopłot, przy podporach jako pnącze

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com