SUMAK OCTOWIEC - Rhus typhina

Sadzonka w don. 2-3l, wysokość ok 50cm

 

Sumak octowiec to zazwyczaj krzew bądź niewielkie drzewo, dorastające do 5–8 m wysokości. Jego korona ma charakterystyczny parasolowaty kształt. Gałęzie sumaka octowca są grube i sztywne, widlasto się rozgałęziają.
Liście sumaka są złożone, mają 30–40 cm długości. Jesienią malowniczo przebarwiają się na czerwono, żółto i pomarańczowo.

Sumak octowiec kwitnie na przełomie czerwca i lipca. Jest rośliną jednopienną – na jednym egzemplarzu występują wyłącznie kwiaty żeńskie, na innej tylko kwiaty męskie. Po kwitnieniu na osobnikach żeńskich tworzą się okazałe bordowe owocostany, które mogą utrzymać się na roślinie nawet do następnego lata.

 

 Wymagania

Sumak octowiec ma bardzo małe wymagania uprawowe. Dobrze rośnie nawet w skrajnych warunkach i na najsłabszych glebach. Jest bardzo odporny na suszę, mróz oraz zanieczyszczenia powietrza. Potrzebuje tylko dużo słońca, dlatego należy sadzić go w miejscach nasłonecznionych.

 

Decydując się na posadzenie sumaka w ogrodzie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę to, że roślina ta bardzo łatwo wytwarza odrosty korzeniowe, szczególnie wtedy, gdy ziemia wokół niej jest przekopywana. Wtedy uszkodzeniu ulegają korzenie sumaka, co powoduje, że wokół wyrasta wiele młodych odrostów.

Sumak Octowiec

8,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com