SZAŁWIA MUSZKATOŁOWA - Salvia sclarea . Sadzonka w doniczce 1 l.

Sadzonka jednoroczna.

 

Szałwia muszkatołowa wyróżnia się ciekawym, wzniosłym pokrojem i okazałymi, przepięknymi kwiatostanami. Roślina tworzy efektowne rozety potężnych, szerokich, owalnych, niezwykle aromatycznych liści. Mają one długość około 20 cm, są szarozielone, pokarbowane, grube i szorstkie.

Osiąga wysokość 80 cm. Kwitnie obficie od czerwca do lipca. Ponad ulistnieniem pojawiają się wówczas wzniesione, szeroko rozgałęzione, wiechowate kwiatostany. Zbudowane są one z uroczych, biało-zielonych kwiatów z fantazyjnie podwiniętymi płatkami. Roślina wytwarza olejki eteryczne o zapachu gałki muszkatołowej. W medycynie szałwia znana jest od wieków jako środek leczniczy łagodzący dolegliwości żołądkowe i jako środek powstrzymujący procesy starzenia się. Bylina wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków, alkoholi oraz jako aromatyczna przyprawa w kuchni.

Szałwia Muszkatułowa w pierwszym roku uprawy wytwarza rozetę liściową, a w drugim kwitnie.

Jest rośliną 2 letnią, ale łatrwość rozmnażania z nasion powoduje, że co roku wzrastają nowe sadzonki.

 

 

 

 

 

Szałwia Muszkatołowa- Salvia sclarea

5,00 złCena
Doniczka
  • Szałwia jest idealną rośliną do nasadzeń na kwietnych rabatach i skarpach. Kwiaty szałwii są miododajne i przyciągają motyle oraz inne owady. Olśniewające, białe kwiatostany pięknie komponują się z barwnymi bylinami, stanowiąc wyrazisty, jasny kontrast. Nie wymaga wielkiego wysiłku w trakcie uprawy, a odpłaca się wspaniałymi rezultatami. Zdecydowanie warto ją sadzić ze względu na niepowtarzalne walory dekoracyjne i aromat.

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com