TAWUŁA JAPOŃSKA GOLDFLAME - Spiraea japonica Goldflame

Sadzonka 3 letnia w doniczkach 2-3l. Wysokość ok 30-40 cm.

 

Tawuły japońskie to wytrzymałe krzewy kwitnące niezawodnie każdego roku.

Odmiana 'Goldflame' jest największa spośród żółtych tawuł i ma ciemniejsze, bo raczej zielonożółte niż czysto żółte liście. Nazwa nawiązuje do młodych przyrostów, które "płoną" na końcach pędów intensywną miedzianą barwą. Wiosną 'Goldflame' jest więc najbarwniejszą z wszystkich tawuł: miedziano-żółto-jasnozieloną. Latem liście nieco zielenią, jesienią natomiast delikatnie się przebarwiają.

 

Tawuła japońska Goldflame

8,00 złCena
Doniczka
  • Krzew osiąga ok. 80cm wysokości i tyle samo szerokości. Jeśli co roku jest silnie cięty prezentuje ładny, zwarty i półkulisty pokrój. Roślina niecięta z wiekiem ogałaca się w środkowych częściach, ma też luźniejszy, nieregularny kształt.

    Tawuła 'Goldflame' od lat znana i chętnie sadzona odmiana tawuły o złotym ulistnieniu i różowych, dużych kwiatostanach. Osiąga do 80 cm wysokości i podobną średnicę. Tworzy dość zwarte, regularne kuliste formy o złocistym ubarwieniu. W momencie inicjowania wzrostu wiosną jak również późną jesienią, liście mają pomarańczowo czerwoną barwę. Zakwita od czerwca do lipca wytwarzając masowe ilości płaskich, różowych kwiatostanów na szczytach pędów.
     

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com