Trawa Bambusowa smukła STRIPE IT RICH

Hakonechola macra 'Stripe it Rich'

Doniczka 1l

 

Hakonechloa smukła 'Stripe it Rich' to przepiękna trawa nadająca się na kolorystyczne rabaty, zarówno na słoneczne, jak i cieniste stanowiska.

Hakonechloa smukła 'Stripe it Rich' to kępiasta trawa o kaskadowym pokroju i orientalnym wyglądzie. Nazywana jest bambusową trawą, jej żółte liście z białym paskowaniem, łukowato przewisają. Osiąga wysokość ok. 45cm przy większej szerokości do 80cm.

 

Kwiaty pojawiają się we wrześniu i kwitną do października pod postacią lekko brązowych źdźbeł.

Trawa ta nie jest zbyt wymagająca, najlepiej rośnie w słońcu i półcieniu, ale dobrze radzi sobie w cieniu. W upalne dni i przy pełnym nasłonecznieniu musimy jednak zadbać aby roślina miała dostateczną wilgoć w glebie. W cieniu jej liście gorzej się przebarwiają i roślina może lekko tracić na urodzie. 

Mrozoodporność jest dość dobra, ale na wietrznych stanowiskach może nam przemarzać, zatem znajdźmy dla niej odpowiedni zakątek w naszym ogrodzie.

Odmiana ta ze względu na dość szerokie możliwości co do stanowiska ma wiele zastosowań. Możemy sadzić ją w większych plamach, ale pojedynczo wygląda równie pięknie. Może stanowić swoisty wykrzyknik wśród ciemnej zieleni. Idealna do kompozycji kontrastowych ze względu na mocny żółty kolor.

Najładniej prezentuje się z roślinami o ciemnych liściach, bordowych, purpurowych i brunatnych. Nadaje się na balkony, gdzie doskonale współgra z kwitnącymi roślinami. Możemy stworzyć wspaniałą kompozycję łącząc jeszcze niewielki egzemplarz trawy ze szczawikami lub ciemnymi koleusami

Trawa Bambusowa Hakonechloa smukła STRIPE IT RICH

8,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com