OWIES WIECZNIEZIELONY - Helictotrichon sempervirens

 

Doniczka 0,5L.

 

 

Owies wiecznie zielony to dość charakterystyczna trawa. Posiada zielono niebieski odcień i sztywne wyprostowane liście. Idealny na skalniaki, obwódki i do uprawy pojemnikowej.

 

OPIS:

Owies wiecznie zielony to bylina o krzaczastym, zwartym i kępiastym pokroju. Z czasem delikatnie rozrasta się na boki. Osiąga od 50 do 100 cm wysokości. Głowna ozdobą rośliny są dekoracyjne liście: długie i nitkowate, w kolorze niebieskozielonym, u dorosłych egzemplarzy łukowato się wyginają. Od maja do lipca ponad liśćmi ukazują się kwiatostany - szaroniebieskie, luźne wiechy, łukowato wygięte. Kłosy z czasem zmieniają kolor na żółty, a później na prawie biały.

UPRAWA:

Owies wiecznie zielony jest bardzo prosty w uprawie. Najlepiej czuje się w miejscach słonecznych i ciepłych. Idealne będą dla niego średnio żyzne gleby, ale przewiewne i umiarkowanie wilgotne. Roślina nie jest wrażliwa na przymrozki ani na zanieczyszczenia powietrza. W pierwszym roku uprawy warto go zabezpieczyć na zimę.

ZASTOSOWANIE:

Owies wiecznie zielony doskonale nadaje się na skalniaki, rabaty żwirowe czy podwyższone. Może być dobrym tłem dla roślin o barwnych kwiatach. Nadaje nasadzeniom delikatny, lekki i naturalistyczny charakter. Idealnie odnajdzie się w miejscach, gdzie do tej pory nic nie chciało rosnąć, na przykład przy murkach czy ścianach budynku. Roślina nadaje się również do uprawy w pojemnikach, stając się ciekawą ozdobą balkonu lub tarasu. Stosowana jest także w bukieciarstwie.

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Trawa Owiec Wiecznie zielony

4,00 złCena
 • TYP: bylina

  WIELOLETNA: tak

  WYSOKOŚĆ: 25cm

  KWITNIENIE:IV-VI

  KOLOR LIŚCI:  zielony, niebieskawy

  KOLOR KWIATÓW: siwy

  POKRÓJ: kępiasty, , wzniesiony

  MROZOODPORNOŚĆ: duża

  STANOWISKO:  słońce

  ZIMOZIELONOŚĆ: tak

  PODŁOŻE: gleba dość żyzna, przepuszczalna, zdrenowana

  WILGOTNOŚĆ:  średnia, niska

   

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com