TRAWA PAMPASOWA - BIAŁA  Cortaderia selloana

Trawa w doniczce 2l. 

 

CHARAKTERYSTYKA:

Trawa pampasowa uchodzi za najatrakcyjniejszą z traw uprawianych w naszym klimacie. Atrakcyjność zawdzięcza pięknym kwiatostaną oraz strzelistemu pokrojowi.

Trawa pampasowa tworzy dość duże, zwarte kępy, złożone z wąskich, długich, sztywnych liści, lekko przewieszających się na zewnątrz. Brzeg blaszki liściowej pokrywają ostre ząbki, mogące prowadzić do uszkodzeń skóry, o ile podczas prac pielęgnacyjnych nie zostanie zachowana należyta ostrożność.

Trawa pampasowa najlepiej rośnie na stanowiskach dość wilgotnych i słonecznych oraz na glebach żyznych i stosunkowo przepuszczalnych. Niestety ta trawa ozdobna niezbyt dobrze zimuje w naszych warunkach klimatycznych – w ostrzejsze zimy często przemarza, poza tym bardzo szkodzą jej w tym okresie zbyt wilgotne stanowiska ( zwłaszcza na przedwiśniu ). Trawa pampasowa nie najlepiej również znosi coroczne wykopywanie (uszkodzenia systemu korzeniowego), dlatego najbezpieczniejszy  sposob na zadowalającą uprawę, jest posadzenie jej w dużej donicy ( 20-50l ) i przechowywanie przez zimę w chłodnym i widnym pomieszczeniu.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Trawa Pampasowa Biała

15,00 złCena
 • TYP: bylina

  WIELOLETNA: tak

  WYSOKOŚĆ: 2-3m

  KWITNIENIE: IX-X

  KOLOR LIŚCI:  zielony

  KOLOR KWIATÓW: biały

  POKRÓJ: kępiasty, strzelisty

  MROZOODPORNOŚĆ: umiarkowana

  STANOWISKO:  słońce

  ZIMOZIELONOŚĆ: nie

  PODŁOŻE: gleba dość żyzna, przepuszczalna, zdrenowana

  WILGOTNOŚĆ:  średnia, niska

  ZASTOWOWANIE:  skalniak,pojemniki, soliter

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com