TRZCINNIK OSTROKWIATOWY OVERDAME - Calamagrostis ×acutiflora 'Overdam'

 

Doniczka 2L.

 

 

Trzcinnik Overdame to nowa, piękna odmiana trzcinnika o bardzo atrakcyjnym zarówno ulistnieniu jak i kwiatostanach. Rozrasta się raczej wolno, tworząc kępy równowąskich, długich liści, które łukowo wyginają się od środka kępy ku bokom. Cechą charakterystyczną trzcinnika 'Overdam' jest biały pasek występujący po obu stronach blaszki liściowej. Już w czerwcu rozpoczyna kwitnienie, wytwarza puszyste, różowe kwiatostany osadzone na sztywnych, pionowych łodyżkach wyrastających wysoko nad kępy liści. Po kwitnieniu różowe kwiatostany zamieniają się w beżowe owocostany nasienne, które utrzymują się bardzo długo, często aż do kolejnej wiosny. Dzięki temu trawa ta stanowi przepiękną ozdobę praktycznie przez cały rok -najpierw wiosną zdobią kępy dwukolorowych liści, potem różowe kwiaty, później latem, jesienią i zimą piękne, beżowe kłosy. Dorasta do 70-100 cm wysokości i średnicy około 60 cm. Jesienią jak również podczas dłuższych okresów nocnych chłodów biały brzeg liści przebarwia się na różowy kolor, co potęguje jej efektowność

Uprawa trzcinnika 'Overdam'

Trzcinnik 'Overdam' to tolerancyjna trawa pod względem warunków uprawy. Do dobrego wzrostu potrzebuje słonecznego lub lekko ocienionego miejsca oraz gleby o przeciętnej żyzności (jednak na żyźniejszych wzrost i kwitnienie jest bujniejsze). Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga specjalnej opieki poza wiosennym oczyszczeniem karp z ubiegłorocznych liści.

Gdzie wykorzystamy trzcinnik 'Overdam'

Trzcinnik 'Overdam' to piękna ozdoba ogrodów japońskich oraz założeń naturalistycznych. Efektownie prezentuje się posadzony przy oczku wodnym oraz w niewielkich grupach w sąsiedztwie kwitnących bylin lub jako akcent pokrojowy i barwny.

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Trawa Trzcinnik ostrokwiatowy Overdame

10,00 złCena
Doniczka
 • TYP: bylina

  WIELOLETNA: tak

  WYSOKOŚĆ: 80cm

  KWITNIENIE:VII-X

  KOLOR LIŚCI:  zielony, biały

  KOLOR KWIATÓW: różowy

  POKRÓJ: kępiasty, przewieszający, luźny

  MROZOODPORNOŚĆ: umiarkowana

  STANOWISKO:  słońce

  ZIMOZIELONOŚĆ: nie

  PODŁOŻE: gleba dość żyzna, przepuszczalna, zdrenowana

  WILGOTNOŚĆ:  średnia, niska

   

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com