Trzmielina Fortune'a 'Silver Queen' - Euonymus fortunei 'Silver Queen'

 

Sadzonka w doniczce 2l.  3 letnia. Wysokość ok. 30cm ( zdjęcie nr 2 )

 

Trzmielina Fortune'a 'Silver Queen' jest zimozielonym krzewem liściastym  o sztywnych rozkładających się na boki pędach.  Tworzy niską formę osiągającą około 40 cm wysokości przy 80-100 cm szerokości. Pędy starszych egzemplarzy rosnących przy podporach (pniach drzew, murkach, ścianach) mogą wspinać się przy pomocy korzonków przybyszowych nawet do wysokości 3 m.
Trzmielina  jest efektownym elementem kompozycji ogrodowych. Posiada wielobarwne liście (zielone w części centralnej, z białym obrzeżem). W sezonie wegetacyjnym rozświetlają otoczenie. Jesienią przebarwiają się na purpurowo i różowo, stanowią element kolorystyczny pośród zieleni iglaków i szarości bezlistnych pędów.

UPRAWA:

Trzmielina  może rosnąć na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, znosi też cień. Tolerancyjna w stosunku do gleby, choć preferuje żyzne i świeże. Źle rośnie na stanowiskach podmokłych. Dobrze znosi zanieczyszczenia miejskie. Niskie formy zimują dobrze (zwłaszcza pod śniegiem), ale pędy wspinające się mogą przemarzać, zwłaszcza w chłodniejszych rejonach kraju.

ZASTOSOWANIE:

Trzmielina Fortune'a 'Silver Queen' doskonale sprawdza się jako roślina okrywowa, sadzi się ją na rabatach wielogatunkowych gdzie stanowi akcent kolorystyczny, nadaje się również do pojemników. Ponieważ dobrze czuje się w półcieniu, może rosnąć pod koronami dużych drzew.

 

Trzmielina Fortune'a Silver Queen

8,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie:  średnio
  Pokrój: płożący
  Wysokość: do 50 m
  Barwa liści: zielona, biała
  Zimozielone: Tak
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Barwa kwiatów: różowe
  Wilgotność gleby: umierkowana

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: V- VII
  Roślina ozdobna z: liści

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com