Trzmielina Oskrzydlona  - Euonymus alatus

 

Sadzonka w doniczce 2l.  2 letnia. Wysokość ok. 30-50cm

 

Trzmielina oskrzydlona, potocznie zwana płonącym krzewem, przebarwia się jesienią i przybiera ognistych barw.

Zimą dekorację stanowią oskrzydlone, korkowate pędy tej rośliny. Uprawa trzmieliny oskrzydlonej jest możliwa zarówno w ogrodzie, jak i w donicy na tarasie.
Choć na zimę trzmielina oskrzydlona zrzuca liście, nadal efektownie prezentują się jej pędy. Pokryte są bowiem charakterystycznymi korkowatymi skrzydełkami, tzw. listwą korkową. Krzew ten kwitnie na przełomie maja i czerwca. Swoje największe walory prezentuje jednak jesienią, gdy przebarwia się na ciemnoczerwony kolor. W okresie owocowania jej oryginalne różowe owoco-torebki, pękają i odsłaniają pomarańczowe nasiona. Ptaki chętnie zjadają osnówki.

Trzmielina oskrzydlona dorasta do 3 m wysokości, przybierając rozłożysty pokrój. 

Uprawa trzmieliny oskrzydlonej jest łatwa i nie sprawi nam problemów, a przy tym świetnie roślina ta wkomponuje się w wiele ogrodowych kompozycji. Trzmielina oskrzydlona preferuje stanowiska słoneczne. W pełnym słońcu jej liście wybarwią się najlepiej. Zadowoli się glebą suchą do świeżej, przepuszczalną o odczynie lekko kwaśnym do zasadowego.

Trzmielina oskrzydlona jest mało wymagająca, odporna na suszę, mrozy i zanieczyszczenia powietrza, dzięki czemu świetnie rośnie w miastach. Dobrze reaguje na cięcie, zatem sprawdza się w formie żywopłotu. W uprawie trzmieliny oskrzydlonej można ograniczyć się do sezonowego cięcia pielęgnacyjnego oraz nawożenia nawozem wieloskładnikowym na początku sezonu wegetacyjnego.

 

Trzmielina Oskrzydlona - Płonący krzew

9,00 złCena
Doniczka
 • Kategoria: Krzewy liściaste
  Podlewanie:  średnio
  Pokrój: płożący
  Wysokość: do 3 m
  Barwa liści: zielona, czerwona
  Zimozielone: Tak
  Stanowisko: słoneczne, pólcień
  Wilgotność gleby: umierkowana

  Gleba: dość urodzajna, lekka, pH neutralne

  Termin kwitnienia: V- VII
  Roślina ozdobna z: liści

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com