WIERZBA PURPUROWA NANA - Salix udensis

Sadzonka w doniczkach 2l wyc. 50cm

 

Odmiana wierzby purpurowej o ładnym kulistym pokroju i z delikatnymi licznymi pędami o brązowo czerwonej barwie. Dorasta do około 1,5 metra. Lubi przycinanie, wtedy nabiera jeszcze gęstszego kulistego pokroju. Pędy purpurowe, błyszczące. Liście jasnozielone, srebrnoszare pod spodem. Nie wymaga szczególnego stanowiska, najlepiej jednak rośnie w miejscach słonecznych i wilgotnych. Nie wymarza i nie choruje.

 

 

 

Wierzba Purpurowa Nana

8,00 złCena
Doniczka
  • Uprawa nie jest trudna, gdyż jest ona mało wymagająca. Wystarczy sprostać podstawowym warunkom, w których rośnie. Mowa tu przede wszystkim o ciepłym i słonecznym stanowisku oraz wilgotnej i dość żyznej glebie. Warto zaznaczyć, że wierzba smocza zniesie nawet lekko zacienione stanowiska.

    Krzew ten nie jest wymagający co do gleby, natomiast lubi takie, których odczyn jest lekko kwaśny. Jest on również odporny na zanieczyszczenia powietrza a także na mrozy. Ważne, by w trakcie długotrwałych suszy podlewać go. Salix udensis nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

    Ważnym elementem pielęgnacji jest cięcie. Wierzba Nana bardzo dobrze je znosi. Cięcie wykonuje się co drugi rok. Wycina się wtedy połowę pędów aż do samej ziemi. Warto delikatnie przyciąć także te, które uległy uszkodzeniu. Co do nawożenia, lepiej wybrać nawozy organiczne i te o wolnym działaniu. Stosuje się je na przełomie III i IV, a gdy decyzja padnie na nawozy szybko- działające, wtedy termin przypada w okresie od końca IV aż do końca VI.

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com