WIERZBA SMAOCZA SACHALIŃSKA SEKKA - Salix udensis

Sadzonka w doniczkach 1-2l wyc. 30cm

 

Wierzba Smocza należy do rodziny wierzbowatych Salicaceae i wywodzi się z Chin i Japonii. Uprawia się ją w postaci rozłożystego krzewu, który dorasta do 2-3m wysokości. Jest to bardzo urokliwa roślina, która jest niesamowitym elementem dekoracyjnym. Bardzo często stosowana jest przy projektowaniu ogrodów japońskich.

Wierzba smocza to MIODODAJNA i szybkorosnąca roślina, której pędy zdobią ogrody nawet w trakcie zimy. W Polsce sekka prowadzona jest w formie krzewu. Nazwana została wierzbą smoczą, ze względu na wygląd i barwę swoich pędów, które myślami oddalają nas do Chin, gdzie według legend, królowały smoki. Bardzo często właśnie w takich ogrodach jest używana.

 

 

Wierzba Smocza Sachlińska Sekka

8,00 zł Regularna cena
6,40 złCena Rabatowa
Doniczka
  • Krzew ten, podobnie jak u innych odmian tego gatunku, posiada długie i lancetowate liście. Są one z wierzchu błyszczące i ciemnozielone, natomiast od spodu delikatnie owłosione, przez co ich barwa wydaje się być srebrno- zielona. Liście można zobaczyć po pojawieniu się kwiatów.

    Same kwiaty zebrane są w kotki, tzw. bazie, które w trakcie kwitnienia pokrywają się złotawym pyłkiem. Można się ich spodziewać na przełomie III i IV.

    Natomiast z pewnością najbardziej dekoracyjnym elementem tego krzewu są jego pędy. Wyglądem przypominają one wstążkę. Są mocno  spłaszczone i w czerwonym kolorze. Warto jednak wiedzieć, że tylko część pędów jest w stanie wytworzyć te dekoracyjne.

  • Uprawa nie jest trudna, gdyż jest ona mało wymagająca. Wystarczy sprostać podstawowym warunkom, w których rośnie. Mowa tu przede wszystkim o ciepłym i słonecznym stanowisku oraz wilgotnej i dość żyznej glebie. Warto zaznaczyć, że wierzba smocza zniesie nawet lekko zacienione stanowiska.

    Krzew ten nie jest wymagający co do gleby, natomiast lubi takie, których odczyn jest lekko kwaśny. Jest on również odporny na zanieczyszczenia powietrza a także na mrozy. Ważne, by w trakcie długotrwałych suszy podlewać go. Salix udensis nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

    Ważnym elementem pielęgnacji jest cięcie. Wierzba sachalińska bardzo dobrze je znosi. Cięcie wykonuje się co drugi rok. Wycina się wtedy połowę pędów aż do samej ziemi. Warto delikatnie przyciąć także te, które uległy uszkodzeniu. Co do nawożenia, lepiej wybrać nawozy organiczne i te o wolnym działaniu. Stosuje się je na przełomie III i IV, a gdy decyzja padnie na nawozy szybko- działające, wtedy termin przypada w okresie od końca IV aż do końca VI.

534771013

©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com