WINOROŚL DESEROWA - AGAT DOŃSKI- Vitis 'Agat Doński'

 

Sadzonka  w doniczce 2l.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Ogólna charakterystyka:

Wczesna odmiana deserowa o okazałych gronach i średnich, lekko elipsoidalnych jagodach o grubej skórce. Krzew rośnie silnie. Odmiana przystosowana do uprawy na wyższym szpalerze, również przy ścianach i murach. Krzewy znoszą różne rodzaje cięcia -- również krótkie. Zawiązują kwiatostany z dolnych pąków na łozie, również z pąków zapasowych. Plenność bardzo wysoka. Krzewy wchodzą bardzo wcześnie w owocowanie i dobrze wyrośnięte krzewy owocują już w drugim roku po posadzeniu przy pełnej obsadzie kwiatostanów. Od trzeciego roku uprawy krzewy dają regularny plon w granicach 5-7 kg z jednego krzewu. Odmiana mrozoodporna i odporna na choroby.

 

Owoce:

Grona wielkości (600g) -granatowe . Owoce duże (20mm).

Przeznaczenie owoców:

Deserowa

Okres dojrzewania:

Pierwsza połowa września

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana wytrzymała na mróz i odporna na choroby grzybowe. W wilgotne lato wskazane poryski na choroby grzybowe.

 

UPRAWA:

 

Uprawa winorośli najlepiej udaje się w miejscu słonecznym, ciepłym i zacisznym. Wymagania glebowe tej rośliny nie są bardzo wygórowane, choć najlepiej uprawiać winorośl na glebach lekkich, próchniczych, łatwo się nagrzewających, o pH od 6,5 do 7,0. oraz żyznych.
Nie należy uprawiać winorośl na glebach bardzo ciężkich, gliniastych. Jeżeli masz właśnie taką glebę w ogrodzie to wymieszaj ją z piaskiem i materiałem organicznym (np. dobrze rozłożonym kompostem, obornikiem). Jeżeli natomiast gleba w Twoim ogrodzie jest bardzo lekka, piaszczysta i uboga - dodaj do niej rozłożonego kompostu lub obornika. Nie warto jednak nadmiernie użyźniać gleby, gdyż wówczas winorośl będzie bujnie się rozrastać kosztem słabszego owocowania. Jak w przypadku większości roślin nie powinno się przesadzać z obornikiem, szczególnie, gdy krzewy sadzi się jesienią, gdyż dodanie dodatkowej porcji azotu w tym terminie, pobudza krzew do wzrostu, opóźnia wejście rośliny w stan spoczynku i utrudnia przezimowanie.

 

Winorość najlepiej uprawiać przy podporach w rozstawie co ok. 1m.

 

 

 

Winorośl deserowa -Agat Doński

12,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com