WINOROŚL DESEROWA BEZPESTKOWA - RELIANCE - Vitis 'Reliance'

 

Sadzonka  w doniczce 2l.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Ogólna charakterystyka:

Beznasienna odmiana bardzo użyteczna dla polskich warunkow klimatycznych. Odporna na mróz i choroby grzybowe. Ma bardzo smaczne owoce o truskawkowm aromacie.

Kolor dojrzałej łozy – pomarańczowo-szary. Liście średniej wielkości lub duże, ciemno zielone a na spodzie szaro zielone i omszone, z trzema szerokimi klapami. Ogonki liściowe żółto-zielone. Wzrost krzewów średni do silnego (na żyznej glebie)

Grona: średnie do dużych (11-20cm)  cylindryczne lub stożkowe i dobrze wypełnione, ale nie przesadnie zwarte

Jagody: średniej wielkośći 2,7g, okrągłe, bezpestkowe (lub z niewielką pojedynczą miękką pestką niezauważalną przy jedzeniu)), różowe do szaro-fioletowych. W niektóre bardzo deszczowe lata jagody mogą pękać pod sam koniec dojrzewania.

Miąższ: soczysty ,słodki, przyjemny, łatwo oddzielający się od delikatnej skórki, z lekkim aromatem labrusca

Owoce:

 

Grona wielkości (300g) -różowe. Owoce b. duże (20-25mm).

Przeznaczenie owoców:

Deserowa

Okres dojrzewania:

Połowa września

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana wytrzymała na mróz i odporna na choroby grzybowe. W wilgotne lato wskazane poryski na choroby grzybowe.

 

UPRAWA:

 

Uprawa winorośli najlepiej udaje się w miejscu słonecznym, ciepłym i zacisznym. Wymagania glebowe tej rośliny nie są bardzo wygórowane, choć najlepiej uprawiać winorośl na glebach lekkich, próchniczych, łatwo się nagrzewających, o pH od 6,5 do 7,0. oraz żyznych.
Nie należy uprawiać winorośl na glebach bardzo ciężkich, gliniastych. Jeżeli masz właśnie taką glebę w ogrodzie to wymieszaj ją z piaskiem i materiałem organicznym (np. dobrze rozłożonym kompostem, obornikiem). Jeżeli natomiast gleba w Twoim ogrodzie jest bardzo lekka, piaszczysta i uboga - dodaj do niej rozłożonego kompostu lub obornika. Nie warto jednak nadmiernie użyźniać gleby, gdyż wówczas winorośl będzie bujnie się rozrastać kosztem słabszego owocowania. Jak w przypadku większości roślin nie powinno się przesadzać z obornikiem, szczególnie, gdy krzewy sadzi się jesienią, gdyż dodanie dodatkowej porcji azotu w tym terminie, pobudza krzew do wzrostu, opóźnia wejście rośliny w stan spoczynku i utrudnia przezimowanie.

 

Winorość najlepiej uprawiać przy podporach w rozstawie co ok. 1m.

 

 

 

Winorośl deserowa bezpestkowa Reliance

12,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com