WINOROŚL DESEROWA KORDIANKA   - Vitis 'Kordianka'

 

Sadzonka  w doniczce 2l.

---------------------------------------------------------------------------------------

Odmiana  deserowa o bardzo dużych gronach.

Ogólna charakterystyka:

Cenna odmiana typowo deserowa o bardzo dużych gronach i owocach. Smak charmonijny,

Owoce:

Grona dużej wielkości  (400-1000g), cylindryczne, fioletowe. Owoce duże owalne (6,8g). Skórka łatwo oddziela się soczystego i aromatycznego miąższu.

Przeznaczenie owoców:

Odmiana deserowa o bardzo okazałych i smacznych owocach - jedna z najlepszych odmian.

Okres dojrzewania:

Pora dojrzewania wczesna - owoce dojrzewają w pierwszej w drugiej połowie sierpnia. Owoce przetrzymywane na krzaku osiągają bardzo dużą zawartość cukrów.Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana wytrzymała na mróz i odporna na choroby grzybowe. W wilgotne lato wskazane poryski na choroby grzybowe.

 

UPRAWA:

 

Uprawa winorośli najlepiej udaje się w miejscu słonecznym, ciepłym i zacisznym. Wymagania glebowe tej rośliny nie są bardzo wygórowane, choć najlepiej uprawiać winorośl na glebach lekkich, próchniczych, łatwo się nagrzewających, o pH od 6,5 do 7,0. oraz żyznych.
Nie należy uprawiać winorośl na glebach bardzo ciężkich, gliniastych. Jeżeli masz właśnie taką glebę w ogrodzie to wymieszaj ją z piaskiem i materiałem organicznym (np. dobrze rozłożonym kompostem, obornikiem). Jeżeli natomiast gleba w Twoim ogrodzie jest bardzo lekka, piaszczysta i uboga - dodaj do niej rozłożonego kompostu lub obornika. Nie warto jednak nadmiernie użyźniać gleby, gdyż wówczas winorośl będzie bujnie się rozrastać kosztem słabszego owocowania. Jak w przypadku większości roślin nie powinno się przesadzać z obornikiem, szczególnie, gdy krzewy sadzi się jesienią, gdyż dodanie dodatkowej porcji azotu w tym terminie, pobudza krzew do wzrostu, opóźnia wejście rośliny w stan spoczynku i utrudnia przezimowanie.

 

Winorość najlepiej uprawiać przy podporach w rozstawie co ok. 1m.

 

 

 

Winorośl deserowa Kodrianka

10,00 złCena

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com