WINOROŚL PRZEROBOWA - DESEROWA KRISTALY- Vitis 'Kristaly'

 

Sadzonka  w doniczce 2l.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Ogólna charakterystyka:

Bardzo wczesna, smaczna odmiana zarówno do wyrobu wina jak również do użytku deserowego. Grona małe, lekko zwarte, cylindryczne; na dobrych glebach średniej wielkości i mocno zwarte. Jagody średniej wielkości, jasnożółte, z ciemniejszym rumieńcem, skórka średniej grubości, miąż mięsisto soczysty, bardzo słodki, umiarkowanie aromatyczny o bardzo przyjemnym smaku. Plenność wysoka do bardzo wysokiej. Odmiana bardzo wcześnie wchodzi w owocowanie i owocuje obficie już w drugim roku po posadzeniu. Owoce dojrzewają na przełomie sierpnia i września. Wcześnie rozpoczyna wegetację, przez co może być uszkadzana przez przymrozki wiosenne; jednak dobrze plonuje z pąków zapasowych.Plonuje nawet z tzw. pąków śpiących (na 'wilkach")

 

 

Owoce:

Grona wielkości (150g), -żółte. Owoce duże owalne (16mm). Skórka łatwo oddziela się soczystego i aromatycznego miąższu.

Przeznaczenie owoców:

Przerobowa oraz deserowa

Okres dojrzewania:

POCZĄTEK września

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana wytrzymała na mróz i odporna na choroby grzybowe. W wilgotne lato wskazane poryski na choroby grzybowe.

 

UPRAWA:

 

Uprawa winorośli najlepiej udaje się w miejscu słonecznym, ciepłym i zacisznym. Wymagania glebowe tej rośliny nie są bardzo wygórowane, choć najlepiej uprawiać winorośl na glebach lekkich, próchniczych, łatwo się nagrzewających, o pH od 6,5 do 7,0. oraz żyznych.
Nie należy uprawiać winorośl na glebach bardzo ciężkich, gliniastych. Jeżeli masz właśnie taką glebę w ogrodzie to wymieszaj ją z piaskiem i materiałem organicznym (np. dobrze rozłożonym kompostem, obornikiem). Jeżeli natomiast gleba w Twoim ogrodzie jest bardzo lekka, piaszczysta i uboga - dodaj do niej rozłożonego kompostu lub obornika. Nie warto jednak nadmiernie użyźniać gleby, gdyż wówczas winorośl będzie bujnie się rozrastać kosztem słabszego owocowania. Jak w przypadku większości roślin nie powinno się przesadzać z obornikiem, szczególnie, gdy krzewy sadzi się jesienią, gdyż dodanie dodatkowej porcji azotu w tym terminie, pobudza krzew do wzrostu, opóźnia wejście rośliny w stan spoczynku i utrudnia przezimowanie.

 

Winorość najlepiej uprawiać przy podporach w rozstawie co ok. 1m.

 

 

 

Winorośl deserowa Kristaly

12,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com