WINOROŚL DESEROWA REGINA - Vitis 'Regina'

 

Sadzonka  w doniczce 2l.

---------------------------------------------------------------------------------------

Cenna odmiana  deserowa o bardzo dużych i atrakcyjnych gronach.

Ogólna charakterystyka:

O zielonych owocach odmiana deserowa. Krzewy rosną bardzo silnie, mają duże liście, są dość wrażliwe na mróz za to odporne na choroby grzybowe. Owoce zielono- żółte, bardzo duże, jajowate, chrupkie i smaczne o nieco winnym smaku, zebrane są w bardzo duże grona. Dojrzewają pod koniec września.

Wygląd jagód i gron bardzo atrakcyjny. Jagody i grona duże dużych.

Owoce:

Grona dużej wielkości (300-600g), zielono-żółte, owalne . Owoce duże owalne (5-8g). Skórka łatwo oddziela się soczystego i aromatycznego miąższu.

Przeznaczenie owoców:

Odmiana deserowa o bardzo okazałych i smacznych owocach - jedna z najlepszych odmian.

Okres dojrzewania:

Pora dojrzewania średnio - późna- owoce dojrzewają w drugiej połowie września. Owoce przetrzymywane na krzaku osiągają bardzo dużą zawartość cukrów.Krzewy winorośli wchodzą w okres owocowania w 4-5 roku po posadzeniu. Obfitość plonu zależy w głównej mierze od odmiany, ale także od sposobu prowadzeniu krzewu i pielęgnacji.

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana wytrzymała na mróz i odporna na choroby grzybowe. W wilgotne lato wskazane poryski na choroby grzybowe.

 

UPRAWA:

 

Uprawa winorośli najlepiej udaje się w miejscu słonecznym, ciepłym i zacisznym. Wymagania glebowe tej rośliny nie są bardzo wygórowane, choć najlepiej uprawiać winorośl na glebach lekkich, próchniczych, łatwo się nagrzewających, o pH od 6,5 do 7,0. oraz żyznych.
Nie należy uprawiać winorośl na glebach bardzo ciężkich, gliniastych. Jeżeli masz właśnie taką glebę w ogrodzie to wymieszaj ją z piaskiem i materiałem organicznym (np. dobrze rozłożonym kompostem, obornikiem). Jeżeli natomiast gleba w Twoim ogrodzie jest bardzo lekka, piaszczysta i uboga - dodaj do niej rozłożonego kompostu lub obornika. Nie warto jednak nadmiernie użyźniać gleby, gdyż wówczas winorośl będzie bujnie się rozrastać kosztem słabszego owocowania. Jak w przypadku większości roślin nie powinno się przesadzać z obornikiem, szczególnie, gdy krzewy sadzi się jesienią, gdyż dodanie dodatkowej porcji azotu w tym terminie, pobudza krzew do wzrostu, opóźnia wejście rośliny w stan spoczynku i utrudnia przezimowanie.

 

Winorość najlepiej uprawiać przy podporach w rozstawie co ok. 1m.

 

 

 

Winorośl deserowa Regina

12,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com