WINOROŚL PRZEROBOWA MUSKAT ODESSKIJ- Vitis 'Muskat Odesskij'

 

Sadzonka  w doniczce 2l.

---------------------------------------------------------------------------------------

Cenna odmiana  deserowa o bardzo dużych i atrakcyjnych gronach.

Ogólna charakterystyka:

Odmiana mieszańcowa pochodzenia ukraińskiego. Pora dojrzewania owoców wczesna, zbiór na przetwory w ciepłych rejonach kraju w połowie września. Grona średniej wielkości, często rozgałęzione, luźne. Jagody średniej wielkości, kuliste, żółtawe. Miąż soczysty, słodki, bardzo smaczny, o silnym muszkatowym aromacie. Plenność wysoka.

Typowa odmiana przerobowa o wysokiej wydajności moszczu.

 

Owoce:

Grona wielkości (100-180g), zielono-żółte, owalne . Owoce duże owalne (14mm). Skórka łatwo oddziela się soczystego i aromatycznego miąższu.

Przeznaczenie owoców:

Przerobowa

Okres dojrzewania:

Połowa września

Odporność na choroby i szkodniki:

Odmiana wytrzymała na mróz i odporna na choroby grzybowe. W wilgotne lato wskazane poryski na choroby grzybowe.

 

UPRAWA:

 

Uprawa winorośli najlepiej udaje się w miejscu słonecznym, ciepłym i zacisznym. Wymagania glebowe tej rośliny nie są bardzo wygórowane, choć najlepiej uprawiać winorośl na glebach lekkich, próchniczych, łatwo się nagrzewających, o pH od 6,5 do 7,0. oraz żyznych.
Nie należy uprawiać winorośl na glebach bardzo ciężkich, gliniastych. Jeżeli masz właśnie taką glebę w ogrodzie to wymieszaj ją z piaskiem i materiałem organicznym (np. dobrze rozłożonym kompostem, obornikiem). Jeżeli natomiast gleba w Twoim ogrodzie jest bardzo lekka, piaszczysta i uboga - dodaj do niej rozłożonego kompostu lub obornika. Nie warto jednak nadmiernie użyźniać gleby, gdyż wówczas winorośl będzie bujnie się rozrastać kosztem słabszego owocowania. Jak w przypadku większości roślin nie powinno się przesadzać z obornikiem, szczególnie, gdy krzewy sadzi się jesienią, gdyż dodanie dodatkowej porcji azotu w tym terminie, pobudza krzew do wzrostu, opóźnia wejście rośliny w stan spoczynku i utrudnia przezimowanie.

 

Winorość najlepiej uprawiać przy podporach w rozstawie co ok. 1m.

 

 

 

Winorośl przerobowa Muskat Odesskij

12,00 złCena
Doniczka

    534771013

    ©2018 by Szkółka Roślin HERBARIUSZ. Proudly created with Wix.com